המשטרה המליצה היום (חמישי) להעמיד לדין מנהל עבודה וקבלן מזגנים בגין גרימת מותו ברשלנות של מתקין המזגנים שאול כהן ז"ל שנהרג לפני שלושה חודשים בנפילה מגובה באתר בניה בבאר שבע. לאחר חקירה ממושכת המשטרה ממליצה להעמיד לדין גם את בעלי חברת הבניה "אופק שלי" בגין עבירות בטיחות באתר.

התאונה התרחשה ב-22 באפריל השנה. על פי ממצאי החקירה, שאול כהן ז"ל נפל מחלון הדירה בקומה ה-13 בזמן שיצא אל מסתור הכביסה על מנת להתקין את מנוע המזגן. בחקירה עלה כי כהן נפל אל מותו מכיוון שהרתמה שלבש על גופו לא חוברה לנקודת עגינה בקיר, כפי שנדרש בחוק.

במסגרת החקירה, שנערכה על ידי מפלג לחקירת תאונות עבודה – "פלס" (פועלים ללא סיכון) המשותפת למשטרת ישראל ומשרד העבודה והרווחה. נחקרו מנהלים בחברת הבניה "אופק שלי", נחקרו גם האחראים לבטיחות באתר הבניה, וכן קבלן המשנה שהיה אמון על התקנת המזגנים ושהיה מעסיקו של המנוח.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

אלו המלצות המשטרה, עם סיום החקירה:

  1. להעמיד לדין את חברת הבניה "אופק שלי" בגין עבירה על תקנות ארגון הפיקוח על העבודה הכוללות חובה ואחריות לקיים תוכנית לניהול בטיחות באתר.
  2. להעמיד לדין את קבלן המשנה של חברת "טורנדו" ואת מנהל העבודה באתר בגרימת מוות ברשלנות ועבירות בטיחות שונות.
  3. להעמיד לדין  את מנהל העבודה בביצוע של עבירה כנגד קבלן המשנה ועובד נוסף שעבד ביחד עם הקורבן בשעת האירוע.

טיוטת תקנות הבטיחות החדשה שהוצגה השבוע על ידי משרד העבודה והרווחה, מבקשת לקבוע כחובה התקנת נקודות עיגון במסתורי כביסה, שישמשו לצורך ביצוע עבודות בגובה כגון התקנת מזגנים.​