משרד החינוך הודיע אתמול (ראשון) שבכוונתו להחזיר את הכספים ששולמו עבור המסעות שבוטלו לפולין. עם זאת, מאות בני נוער שאמורים היו לצאת למסעות של תנועות הנוער לא יקבלו החזר. משרד החינוך: "הנושא מצוי בדיונים".

על פי המשרד, כ-10,000 תלמידים והוריהם יהיו זכאים להחזר, שעלותו הכוללת תעמוד על כ-20 מיליון שקלים. תהליך החזרת הכספים יחל בימים הקרובים וצפוי להסתיים עד סוף ספטמבר. אלא שבאתר משרד החינוך מוחרגות תנועות הנוער מהחזר תשלומים.

מדריך משלחת בני נוער בפולין (תמונה באדיבות המצולם)

ההבטחה להחזר כספים ניתנה רק לבתי הספר ומעל ל-500 חניכים שנרשמו למסע פברואר בתנועות הנוער, לא יהיו זכאים, נכון לשעה זו, להחזר. בתנועות הנוער מדווחים על עשרות הורים שפנו בכעס במהלך היום לתנועות בדרישה לקבלת הכספים, שהחזרתם מצויה באחריות המשרד.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מפעל המסעות לפולין נמצא מזה כחצי שנה במשבר, בחודש שעבר הודיע משרד החינוך על ביטול סבב הסתיו של המסעות, שהיה אמור להתקיים באוקטובר ובנובמבר. מדובר בביטולן של 145 משלחות, אליהן נרשמו כבר 17,582 תלמידי כיתות י"א ו-י"ב.

הביטול מבעוד מועד נקבע על רקע המשך העלייה בהיקף הנדבקים בקורונה, ועל פי המשרד נועד כדי למנוע החזרי כספים עתידיים במידה והמסעות לא יוכלו להתקיים. עד פתיחת שנת הלימודים תתקבל החלטה לגבי סבב החורף של המסעות.