שר האוצר, ישראל כ"ץ, הנחה היום (רביעי) את אנשי משרדו לאפשר לאל על הלוואת גישור כדי למנוע את קריסתה. המלך התבצע אחרי שאמש פנה מנכ"ל החברה, גונן אוסישקין, לשרת התחבורה, מירי רגב והבהיר כי בלא הלוואת גישור בסך 45 מיליון דולר, שתינתן עד סוף אוגוסט, יש חשש ממשי לעצם קיומה של אל על.

במכתבו לשרה רגב, חידד אוסישקין כי בסוף אוגוסט תצטרך אל על להתחיל ולשלם חלק מהפיצויים לרוכשי הכרטיסים של הטיסות שבוטלו, בהתאם לחוק שירותי התעופה, וכן לשלם לספקים שונים.

לטענתו, במשרד באוצר סבורים כי ניתן לבצע את ההנפקה המתוכננת מניות חברת התעופה עד סוף אוגוסט. עם זאת, כתב המנכ"ל, כי בהנהלת אל על סבורים, בהתאם להיוועצויות עם הרשות לניירות ערך, כי הדבר לא יהיה אפשרי עד אחרי ה-15 בספטמבר.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

על פי אוסישקין, בהנחה שההנפקה אכן תצא לפועל רק בספטמבר, תזדקק החברה, בהמשך, להלוואת גישור נוספת בסך 30 מיליון שקלים. זאת בהתאם לפיצויים נוספים אותם תצטרך לשלם ככל שהזמן עובר.

עוד התריע אוסישקין "ביטוח נושאי משרה" של חברי הדירקטוריון, המגן עליהם מתביעות אישיות, אמור לפוג ביום שישי הקרוב. לטענתו, אם יחודש הביטוח, ישנו סיכוי גבוה שחברי הדירקטוריון יבקשו לפרוש מתפקידם בסוף השבוע, מה שיכניס את החברה תכנס להליך חדלות פרעון והקפאת הליכים. חידוש הביטוח תלוי אף הוא באישור הלוואות הגישור והתייצבות אל על.