כאלפיים בני אדם הפגינו אמש (חמישי) מחוץ לבית ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים. הפגנה נוספת התקיימה מול ביתו של השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה, בתל אביב.

כ-60 פעילי ארגון הימין הקיצוני "לה-פמיליה" התכנסו במתחם התחנה, ולפי הדיווחים תקפו עיתונאים ששהו במקום. 15 מהם נעצרו על ידי המשטרה לאחר שהתפרעו והשליכו אבנים.

פעילי "לה פמיליה" באזור ההפגנה (צילום: אוליביה פיטוסי/פלאש90)

בתחילת השבוע פורסמה התכתבות פנימית של חברי הארגון ממנה עולה כי הפעילים תכננו להגיע לבלפור במטרה להטיל מורא על המפגינים נגד ראש הממשלה. "שימו לב שמאלנים סמרטוטים כללי המשחק משתנים", נכתב בקבוצה סגורה של הארגון.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

נוכח האיומים על המפגינים, שורה של התארגנויות מבקשת להגן על המפגינים, ועל הלגיטימיות של המחאה. אחת ההתארגנויות, "משמר המחאה" מובלת בין היתר על ידי דביר קריב, איש שב"כ לשעבר.

קריב חושש הן מפרובוקציות שיפגעו בלגיטימיות של המחאה, והן מפגיעה פיזית במפגינים. הוא אמר כי "הניסיון מלמד, שבאמצעות פרובוקציה אתה יכול לייצר תמונת ניצחון של ההפגנה, האיום הוא שמישהו מצד השני יחדיר להפגנה, כרוז, שניים שלושה, של נתניהו במדי אס.אס למשל, וזה יכול לקעקע את הלגיטימיות שלה".

מפגינים מחוץ למעון ראש הממשלה בירושלים (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

למרות בקשתו של ראש העיר ירושלים משה ליאון מהמפגינים, שלא להמשיך את המחאות מול מעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בעיר בשל ט' באב, התקיימו הערב והלילה מגוון אירועי מחאה באזור. בין היתר התקיימו סביב ההפגנה מעגלי שיח, ישיבת מדיטציה, וטקס הבדלה מחורבן לתיקון עם הדסה פרומן, רני יגר והרבה תמר אפלבאום.

כ-30 מפגינים צעירים מתכננים להעביר את הלילה ב"מאהל הצעירים" בגן העצמאות.

מוקדם יותר היום הודיעה המשטרה כי עצרה שלושה חשודים נוספים במעורבות בקטטה בה נפצעו 5 מפגינים בהפגנה בתל אביב ביום שלישי. השלושה, כמו גם שני החשודים שנעצרו אתמול, שוחררו למעצר בית והורחקו מאזור המחאה ל-15 ימים