אלופת המדינה לנשים בכדורסל מכבי עירוני רמת גן, החתימה בסוף השבוע את עדן רוטברג (22, 1.68 מטר), כוכבת נבחרת ישראל ומלכת הסלים הישראלית בליגת העל לנשים בכדורסל בעונה החולפת, במדי אליצור נווה דוד רמלה.

בארבע העונה העונות האחרונות הפכה רוטברג לשחקנית מובילה בליגת העל, בגיל 18 פרצה במדי הפועל זכרון/מעגן מיכאל, בה קלעה 9.4 נק' למשחק והייתה בורג מרכזי במסע ההישרדות של הקבוצה הקטנה בליגת העל.

עדן רוטברג (מימין) במדי אליצור רמלה מול חולון בליגת אתנה ווינר (צילום: קובי אליהו, באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל)

בעונתה השנייה בבוגרות, הצטיינה במדי ל.כ.ן רמת השרון, בה קלעה 10.2 נק' בממוצע, בשתי עונות בקבוצה וקבעה את מעמדה כשחקנית מובילה בליגת העל הישראלית. בעונה שעברה עברה רוטברג לרמלה וקלעה בממוצע 12.5 נקודות למשחק, לקחה 2.7 כדורים ומסרה 2 אסיסטים בממוצע למשחק.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בקיץ 2018 הובילה רוטברג את נבחרת העתודה עד גיל 20 באליפות אירופה דרג ב' עם ממוצע מרשים של 17.9 נקודות למשחק ובעונה שעברה הפכה לאחת הברגים המרכזים של נבחרת הנשים המתחדשת שמתמודדת עם שבדיה ומונטנגרו במוקדמות אליפות אירופה 2021 שיערך בצרפת ובספרד. במהלך הפגרה, הייתה מבוקשת על ידי כמה קבוצות בליגה והיו לה גם מספר הצעות לעבור לשחק באירופה, אך היא החליטה בסופו של דבר להישאר בעונה הקרובה בישראל. 

עדן רוטברג במדי נבחרת ישראל (צילום: באדיבות איגוד הכדורסל בישראל)

 

לאחר ההחתמה אמרה עדן רוטברג: "אני שמחה מאד להצטרף לשורות מכבי עירוני רמת גן, מועדון רב זכויות בליגת העל לנשים שנים רבות השואף תמיד לצמרת. אני בטוחה שנגיע להישגים אליהם אנחנו מכוונות ומאחלת בהצלחה רבה לקבוצה ולי".

אורה גלזר' יו"ר מכבי עירוני רמת גן: "אני שמחה מאוד על הצטרפותה של עדן רוטברג, שחקנית נבחרת ישראל לקבוצה. מעבר ליכולות המקצועיות הגבוהות שלה, היא מביאה אופי מיוחד עם הרבה מחויבות".