מאות עובדי ארקיע הפגינו היום (שני) בצהרים מול מלונות אורכידאה בתל אביב והריף באילת, השייכים לאחים נקש, בעלי השליטה בחברה. העובדים מוחים על כך שבעלי ארקיע טרם לקחו את ההלוואה על סך 130 מיליון ב-75% ערבות המדינה להצלת החברה, וטרם שבו להפעיל את קו הטיסות לאילת. אמש הודיעו האחים נקש כי בכוונתם להזרים כ-25 מיליון שקלים לחברה ולקחת את ההלוואה, על אף ש'אינם מחוייבים לכך'. אולם ראש ועד עובדי ארקיע הגיבה להודעה ומסרה: "שבענו הבטחות והצהרות שניתנו ללא כיסוי. מבחינתנו, לא השתנה דבר. עד שלא נראה שהכסף הוזרם לחשבון הבנק של החברה ונראה את המטוס הראשון בשמיים, נמשיך להפגין ולמחות".

הפגנת עובדי ארקיע מול מלון אורכידאה שבבעלות האחים נקש (צילום: יח"צ)

"זו לא הפעם הראשונה שנציג הבעלים מבטיח ובסופו של דבר – לא קורה כלום" אמרה בלאיש בהפגנה. "עד שלא נראה את חברינו חוזרים לעבודה, מבחינתנו המאבק נמשך ובכל הכוח. ארקיע היא החברה היחידה שעדיין לא ממריאה. למה? לא ניתן לאחים נקש ולאבי חורמרו עוד דקה אחת של חסד. ממרץ אנחנו יושבים בבית – ולא נשתוק עד שנחזור לעבוד".

לדבריה מחאת העובדים תימשך מול מלונות ונכסים בבעלות האחים נקש וכן מול ביתו של מנהל העסקים שלהם בישראל, אבי חורמרו, מדי יום. בהפגנות היום (שני) השתתפו דיילים, אנשי קרקע, טייסים, טכנאים ועובדים מכלל מגזרי הפעילות של החברה. העובדים שהפגינו נשאו שלטים ובהם קריאה לבעלי החברה להשיב את החברה לפעילות, לקבל את הסיוע שהוצע להם על ידי המדינה: – "ג'ו נקש – כבר שכחת מה זה להיות עני". האחים נקש מחזירים באמצעות חברת  ג'ורדאש 70% ממניות חברת ארקיע.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר