שר החינוך יואב גלנט (ליכוד) התייחס לראשונה לכוח העבודה הנדרש לשם ביצוע תוכניות המשרד לשנת הלימודים הבאה, בצל הקורונה.

לדברי השר במסיבת עיתונאים הערב (חמישי), המשרד יוסיף 13 אלף משרות של מורים וסייעות, בעלות 2.6 מילארד שקלים. "חצי מהמורים שיוכשרו יהיו מורים מוסמכים, גם על חשבון הגדלת משרות" הצהיר גלנט. לדברי עמית אדרי, המנכ"ל החדש של המשרד, כ-6,750 בעלי תעודת הוראה כבר פנו למשרד החינוך בבקשה להכנס למערכת החינוך.

"פתיחת שנת הלימודים תתמודד עם קשיים. אי אפשר בשנה של קורונה לאפשר לימודים מלאים באופן שווה לכולם", אמר גלנט והתחייב ש-144 אלף מחשבים ו-34 אלף טלפונים חכמים יסופקו לאוכלוסיות חלשות; ומעל 5,000 בתי ספר יוסמכו לתקשוב ויהיו כשירים טכנולוגית לביצוע למידה מקוונת.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בנוגע לחלוקה לאופן הלימוד אמר השר כי "הלמידה תיעשה בלמידה מרחוק או בכיתות המחולקות ל-18 תלמידים" והוסיף כי, "יהיו פתרונות דיפרנציאליים, קבענו עקרונות אבל אנחנו רוצים שהתהליך הזה יהיה גמיש כפי שניתן כך שהאוכלוסיות המיוחדות יקבלו את המענה המיוחד. נפעיל את מערכת החינוך באופן הזה לאורך כל השנה, אלא אם יימצא חיסון או חלילה ניכנס לסגר כללי".

תלמידים בבית ספר. 17 במאי 2020. (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

לפי מתווה השר, כיתות הגן וא' וב' לא יפוצלו, כיתות ג' וד' יחולקו לחצאי כיתות, תוך הכפלת מספר המורים, כיתות ה'-ו' ילמדו יומיים בבית הספר ואת שאר השבוע מרחוק, כיתות ז'-י"ב ילמדו בעיקר מרחוק, וישהו לפחות יומיים בשבוע בבית הספר, בקפסולות. "נעשה כל מאמץ שיוכלו ללמוד יותר. בהכשרת מבנים והיכולת של כל בית ספר והרשות לדאוג לעניין" אמר השר.

יו"ר ועדת החינוך רם שפע הוציא הבוקר מכתב ליו"ר הכנסת, יריב לוין, בו מחה על החרמתו של השר את ועדת החינוך בה אמור היה להתייצב אמש. גלנט טען שלא הגיע לוועדה מסיבות פוליטיות משום שהוועדה ניסתה לזמן דיון ללא נוכחות השר והודיע שיגיע לישיבה ביום שני הקרוב.