שר הביטחון בני גנץ קרא לראש הממשלה בנימין נתניהו: בוא נעביר את דחיית התקציב תוך 24 שעות. ראש הממשלה ענה בתגובה, שכבר הביע הסכמה עקרונית למהלך, חזר לאמירתו הקודמת כי יש להעביר תקציב חד שנתי באופן מידי.

הצעת החוק לדחיית אישור התקציב לדצמבר הוסכמה אתמול עקרונית על ידי שני הצדדים, אך עד כה טרם הונחה על שולחן הכנסת. הצעת החוק אמורה נכון לעכשיו לעלות לקריאה טרומית ביום רביעי. אם לא יעבור התקציב או לדחיית מועד אישורו, הכנסת תפוזר ב-25 בדצמבר.

"נתניהו, מי שאוהב את מדינת ישראל – לא לוקח אותה לבחירות" כתב גנץ בחשבון הטוויטר שלו. "בוא ונאשר תוך 24 שעות את דחיית התקציב, בלי טריקים ובלי שטיקים. אזרחי ישראל שבעים מתרגילים פוליטיים שהם – ורק הם – משלמים עליהם את המחיר.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

גנץ חזר על דרישתו לתקציב דו שנתי: "מדינת ישראל צריכה ודאות לשנה הבאה, כל צמרת הכלכלה הישראלית אומרת זאת וגם רבים מבכירי משרד האוצר. לכל החלטה אחרת אין הסבר ענייני. בוא ונאמר יחד: אין בחירות, יש תקציב. מי שרוצה את טובת המדינה – יקדם תקציב עד סוף 2021. מי שרוצה את טובתו – ינהג אחרת. אזרחי ישראל ישפטו".

נתניהו ענה לדברים: "אנחנו לא צריכים 24 שעות, אפילו לא 24 דקות. יש לנו תקציב מוכן שיזרים כסף לאזרחים ולבעלי העסקים. צריך לאשר את התקציב עכשיו כדי שנדאג לכל אזרחי ישראל. לא הכל פוליטיקה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ הודיעו אתמול (ראשון) כי יתמכו בהצעת סיעת דרך ארץ לדחיית המועד האחרון לאישור תקציב ב-100 ימים. החוק שיזמו צבי האוזר ויועז הנדל יעלה להצבעה טרומית ביום רביעי. אם יאושר יזוז המועד האחרון לאישור התקציב ל-3 בדצמבר.