גופתה של אישה מבוגרת וערירית, בת 75, נמצאה אתמול (שני) בראשון לציון. צוותי זק"א וכוחות כיבוי הגיעו לבית המנוחה, ברחוב וויצבארד בעיר, לאחר שהתקבל דיווח במשטרת ישראל.

שמואל גרוס מתנדב זק"א בשפלה: "חברה של המנוחה סיפרה לנו שהיא הגיעה הבוקר לבקר אותה אך היא לא פתחה את הדלת. לאחר ששבה בצהרים ועדיין לא קיבלה תגובה חששה לחיי חברתה והזעיקה את המשטרה והכיבוי שפרצו לדירה ומצאו את המנוחה כשהיא ללא רוח חיים, פרמדיק מד"א אישר את מותה במקום".

בחודש שעבר החל ארגון זק"א בקמפיין להעלאת המודעות לבדידותם של קשישים, זאת בצל העלייה בתחלואת הקורונה. 97 מקרים של בני אדם עריריים, שנפטרו בביתם ונמצאו לאחר ימים רבים, אירעו מתחילת השנה ברחבי הארץ. בכל 2019 אירעו 130 מקרים כאלו.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יהודה משי זהב, יו"ר זק"א אמר אז ש"מתנדבי הארגון טיפלו בגל הראשון במקרים רבים של גלמודים וקשישים ועריריים שנמצאו במצב ריקבון בביתם, ימים ושבועות לאחר מותם. לכן אנו רואים חשיבות עליונה להשאיר את הנושא על סדר היום הציבורי, ולהעלות את המודעות שוב ושוב כדי להציל את חייהם".

הקמפיין קוראים לשכנים לדפוק פעם אחת ביום על דלת השכן בבניין, כדי לשאול לשלומו ולוודא שצרכיו נענים. ההנחה בארגון שבכניסה לגל נוסף של המגפה, הבדידות של הקשישים מתגברת ומתעצמת.