מקדונלד'ס תובעת את המנכ"ל שלה לשעבר, סטיבן איסטרברוק, שהודח עקב מערכת יחסים לא הולמת שקיים עם עובדת בחברה. ענקית המזון המהיר דורשת לקבל החזרה מיליוני דולרים ששילמה לו בהסדר הפיצויים עם עזיבתו, אחרי שלטענתה נחשפו ראיות לכך שהסתיר מהדירקטוריון שלוש מערכות יחסים לא הולמות נוספות, והשמיד את הראיות להן לפני פיטוריו.

איסטרברוק פוטר בנומבר 2019, אחרי שהודה בהחלפת סרטונים והודעות טקסט, במערכת יחסים לא פיזית בהסכמה, עם עובדת. המנכ"ל לשעבר אמר לדירקטוריון החברה כי לא היו מקרים דומים אחרים. חיפוש ראשוני בטלפון והנייד שלו אישר זאת.

הסכם היפרדות "ללא סיבה", שאישר הדירקטוריון, השאיר בידי איסטרברוק קרוב ל-42 מיליון דולר בהטבות מבוססות מניות. לפי חברת המודיעין העסקי אקווילאר, קיבל המנכ"ל המודח גם שכר עבור 26 שבועות, שהסתכם בכ-670 אלף דולר.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

התביעה שהגישה החברה מפנה, שוב, זרקור לדרך בה מתמודדת החברה עם נושא ההטרדות המיניות בשדרת הניהול וב-39 אלף המסעדות שהיא מפעילה בצפון אמריקה. בארה"ב בלבד, הגישו יותר מ-50 עובדים תביעות נפרדות בנושא לנציבות שוויון ההזדמנויות בעבודה או לבתי המשפט במדינות השונות.

מנהיגי התארגנות 'נאבקים למען ה-15' (Fight For 15), הפועל, להעלאת שכר המינימום הפדרלי ומלווה את עובדי מקדונלד'ס בשבע השנים האחרונות, אמרו בתגובה להודעה על התביעה כי החברה צריכה להשתמש בכסף שתקבל בחזרה מאיסטברוק להקמת תוכניות, בהובלת עובדים, שיתמודדו עם הטרדה מינית ברשת המזון המהיר.

בהודעה ששלחה אתמול (שני) לעובדיה, הודיעה החברה כי תערוך מפגשי האזנה וסקר עולמי כדי כדי להעריך את מצבה הנוכחי של התרבות הארגונית שלה. לסוכנות הידעות AP, מסרה מקדונלד'ס כי התהליך צפוי להסתיים עד נובמבר וממצאיו ישותפו עם העובדים.

ב-2017, הודיע איסטרברוק לדירקטוריון שהנהלת החברה מגבשת תוכנית הכשרה בנושא הטרדות מיניות. באוקטובר 2019, חודש לפני פיטורי המנכ"ל, הציגה החברה  תוכנית הכשרה בנושא ל-850 אלף עובדיה בארה"ב. עם זאת, התוכנית החדשה לא חייבה את הזכיינים, המחזיקים ב-95% מהמסעדות בארה"ב, להציע את ההכשרה לעובדיהם.