חברת ביטוח ישיר תשלם פיצויים בסך 110 אלף שקלים במסגרת פשרה בתביעה שהוגשה נגדה על פגיעה בהתארגנות עובדיה. במסגרת הפשרה נמנעה החברה מלהודות במיוחס לה, אך התחייבה שלא לפגוע בהתאגדות בעתיד. ההסתדרות הודיעה הבוקר (חמישי) כי תדאג להקצות את הכספים לטובתם ולרווחתם של העובדים בביטוח ישיר.

החברה הסכימה לפשרה לאחר שהשופט דורון יפת מבית הדין האזורי לעבודה התרשם מהעדויות שהוצגו בפניו בהליך. במסגרת הפשרה הסמיכו הצדדים את בית הדין לפסוק את גובה הפיצוי, בטווח שבין 70 אלף שקלים ל-130 אלף שקלים. החברה התחייבה שלא תתערב ולא תעשה על מנת לפגוע או למנוע מהעובדים לממש את זכות ההתארגנות, וכי ככל שיובא לידיעת המנהלים בה על התרחשות של אירוע אלים או התנכלות כנגד מי מחבר הועד היא תפעל במהירות הראויה על מנת להפסיקו.

מהאגף להתאגדות עובדים בהסתדרות נמסר בתגובה: "אנו גאים מאוד בוועד העובדים האמיץ והנחוש של ביטוח ישיר ובטוחים כי בקרוב יחל עידן חדש ביחסי העבודה בחברה. אנו נפעל לחלוקת הכסף לטובת העובדים בביטוח ישיר ורווחתם."

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

המהלך הגלוי של ההתארגנות בחברה החל במאי השנה, לאחר כחצי שנה של הכנות, שנקטעו בשל משבר הקורונה. בתביעה שהגישה ההסתדרות לבית הדין לעבודה, באמצעות עו"ד תהילה בנישו, סגנית ראש הלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, ועו"ד יובל ברוק, נטען כי הנהלת החברה הפעילה לחצים פסולים על עובדי החברה לבטל חברותם בארגון העובדים במטרה לפרק את ההתארגנות, בין היתר באמצעות זימון שניים ממובילי ההתארגנות לשימועים. לאחר התערבות ההסתדרות ופנייתה לבית הדין, החברה קיימה שימועים למועמדים לפיטורים והחליטה להחזיר אותם לעבודה.

עוד נטען בכתב התביעה כי מנהלים בחברה ערכו לכאורה כינוסים במטרה לתדרך עובדים לבטל חברותם בהסתדרות. בנוסף נטען כי גורמים שונים בחברה הפיצו סרטונים בגנות ההתאגדות, לכאורה בשם הנהלת החברה, וכי אחד מחברי ועד הפעולה אף אוים פיזית במוקד ביקנעם על ידי מנהל וקבוצת עובדים שהביא עמו.