היסטוריה בענף הרכיבה על אופניים. קבוצת 'ישראל סטארט אפ ניישן' הודיעה היום (רביעי) כי גיא ניב יהיה הישראלי הראשון שירכב בטור דה פראנס, שיחל בעוד 10 ימים בניס ויסתיים ב-20 בספטמבר בשדרות האליזה בפריס. ניב (26) יהיה חלק מהרכב של שמונה רוכבים שישתתפו במירוץ היוקרתי בעולם האופניים. חברו לקבוצה, גיא שגיב, נבחר לייצג את הקבוצה הישראלית בג'ירו ד'איטליה שיפתח בספטמבר ועומר גולדשטיין ירכב בוואלטה, הגרנד טור השלישי בחשיבותו בסבב.

′′לכבוד הוא לי וזכות לייצג את המדינה שלי ואת הקבוצה במירוץ הגדול ביותר ברכיבה ואחד מאירועי הספורט הגדולים בעולם ולהיות הישראלי הראשון שיעשה זאת? זה אולי נשמע כמו קלישאה, אבל זה חלום שהתגשם. יש לי צמרמורת רק מלחשוב על זה, זה ענק.. אני לא יכולה לחכות" אמר ניב בהודעה הרשמית של הקבוצה.

עוד הוסיף: "ש לי פרפרים בבטן רק מהמחשבה שאני ארכב שם, אבל גם אין לי שום אשליות: מדובר במירוץ הקשה ביותר בעולם – ונראה שאין  ספורטאי ישראלי שנתבע אי פעם להתמודד עם רמת קושי כזה. עם כל המכשולים הצפויים לי במסע של 21 הימים האלה על פסגות הפירנאים והאלפים על פני 3500 ק"מ – אני מאמין שאצליח לסייע לקבוצה להצליח – וכמובן להגיע לסיום המירוץ בשדרות האליזה בפריס".

הבעלים והמייסד של הקבוצה, סילבן אדמס: ′′זה רגע גאווה בישראל, לספורט הישראלי ולי. מאז נובמבר האחרון, כשידענו שהקבוצה שלנו תרכב במירוץ הגדול ביותר, בפעם הראשונה, הצהרתי בפומבי שיהיה לנו רוכב ישראלי. אני גאה בגיא, שעבד קשה כדי להיות בכושר הכי טוב בחייו ועל שהרוויח את התפקיד הזה".

כזכור, הקבוצה הישראלית החתימה לאחרונה את הרוכב הטוב בעולם כריס פרום, שיתחרה עם הקבוצה החל מ-2021. פרום שעדיין מייצג את קבוצתו הנוכחית, אינאוס, הודיע שיחמיץ את הטור דה פראנס השנה. הוא זכה בטור דה פראנס ארבע פעמים בעבר, ב-2013, 2015, 2016 ו-2017.