עובד בן 48 נהרג בנפילה, במהלך עבודות לפירוק מנוף באתר עבודה במתחם נמל אשדוד. העובד הועסק באמצעות חברת קבלן שהתקשרה עם הנמל. זהו העובד ה-39 שנהרג בעבודתו מאז תחילת השנה, והתאונה הקטלנית השלישית במתחם הנמל בפרק זמן של פחות משנה.

פרמדיק מד"א מתן כהן סיפר: "כשהגענו למקום הובילו אותנו לאתר העבודה, סמוך למנוף ראינו גבר כבן 48 שוכב מחוסר הכרה, עם חבלת ראש קשה. הוא היה ללא דופק וללא נשימה. ביצענו בדיקות רפואיות ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו במקום".

מפקח העבודה הראשי במינהל הבטיחות במשרד העבודה והרווחה, חזי שוורצמן, אומר ל'דבר' כי נציגים בכירים של המינהל נמצאים בשטח הנמל. לדבריו, "אנו רואים בחומרה אירוע זה ונפעל להגשת כתבי אישום לפי הצורך, על פי הממצאים בזירה ועל פי בדיקת תפקוד בעלי התפקידים באתר ובנמל".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מחברת נמל אשדוד נמסר: "מנכ"ל הנמל הורה על הפסקה מידית של העבודה באזור המגודר שנמסר לעבודת הקבלן, והורה על בדיקה מקיפה של האירוע. המקרה דווח למשטרה והיא חוקרת אותו. נמל אשדוד משתתף בצערה העמוק של המשפחה".

בפברואר האחרון, נהרג עובד הנמל, דוד טטרואשוילי ז"ל, במהלך עבודות לפריקת אוניה כשגליל פלדה במשקל כמה טונות התנתק מהמנוף ופגע בו בבטן האונייה. בספטמבר שנה שעברה, נהרגה בשער הנמל עובדת מערך האבטחה בנמל, אילנית טקלה ז"ל – בודקת מטענים בשער הצפוני של נמל אשדוד, שנדרסה על ידי משאית. בפברואר בעקבות מותו של טטרואשוילי.

תחום ההקמה, התחזוקה והפירוק של עגורנים בישראל הוא כיום פרוץ, ולא נדרשת כל הכשרה ייחודית על מנת לבצעו למעט קורס עבודה בגובה. על אף שבמאי 2019 נהרגו ארבעה עובדים במהלך פירוק מנוף באתר בניה ביבנה, הנושא טרם הוסדר עד היום. משפחתו של הרוג האסון ביבנה, סרגיי סמיונוב ז"ל, תבעה את המדינה בגין רשלנות, בכך שלא הסדירה נושא זה מעולם.