שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין (ליכוד) והפרופ' רוני גמזו, פרויקטור הקורונה, יכנסו לבידוד, כיוון שהיו במגע עם איימן סייף, ראש דסק חברה ערבית ב"מגל ישראל" שנמצא כחיובי לקורונה.

בנוסף אליהם יכנסו לבידוד גם סגן שר הבריאות יואב קיש (ליכוד); מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי; ראש מטה שר הבריאות קובי צורף; היועץ המשפטי של המשרד עו"ד אורי שוורץ; ראש דסק החרדים האלוף רוני נומה ופרופ' רן בליצר.

סייף מסר הערב: "מאז שקיבלתי המינוי כאחראי על המאבק בקורונה במגזר הערבי  יזמתי עשרות סיורים וביקורים בשטח. הימצאותי היומית בערים וכפרים שהם שמימדי התחלואה בהם גבוהים במיוחד, והדבר דומה לזירת קרב, מגבירה את הסיכוי להדבקה. אני מקפיד ונוקט בכל אמצעי הזהירות, אבל בכל זאת נדבקתי. החברה הערבית כולה עומדת בפני מבחן קשה, בואו נגלה אחריות וציות להוראות להעלאת ערך החיים."

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

על פי הודעת מטה "מגן לישראל", הפרופ' גמזו ימשיך לנהל את המאבק בקורונה ממקום בידודו. הוא וחברי הצוות האחרים יכנסו לבידוד בהתאם לנהלים, על אף העובדה שעטו מסכות משך כל המפגשים והקפידו על צעדי זהירות.

מוקדם יותר היום אמר פרופ' גמזו כי "שיעור התחלואה בערים האדומות בישראל הוא הגבוה ביותר בעולם". עוד אמר כי הוא "מבין את הקושי" של החשים תסכול עקב ההגבלות שנכנסו היום לתוקף בערים האדומות.