רוכב האופניים גיא ניב מקבוצת ישראל סטארט אפ ניישן עשה הערב (ראשון) היסטוריה כרוכב הישראלי הראשון שמסיים את מרוץ האופניים היוקרתי והקשה בעולם. ניב (26) חצה את קו הסיום בשדרות השאנז אליזה בפריז, לאחר שלושה שבועות מפרכים, בהם עבר כ-3,500 קילומטרים ב-21 קטעים שונים.

ניב סיים במקום ה-139 מתוך 176 רוכבים שהשתתפו, הקבוצה הישראלית סיימה את הופעתה הראשונה בטור דה פראנס במקום ה-19 מתוך 22. "עברה בי צמרמורת למרות שהייתי אמור להתרגל לזה בשלושת השבועות האחרונים. אבל כל זה הוא כמובן סיפוק אישי עצום אבל עוד יותר מכך – האמונה שזה יחולל את השינוי עבור ענף האופניים בישראל", אמר ניב בסיום המקצה בפריז.

הסלובני טדיי פוגאצ'אר בן ה-21 מקבוצת UAE ניצח את הטור לראשונה בחייו. פרט לחולצה הצהובה הוא סיים את הטור גם עם החולצה המנוקדת של מלך ההרים והחולצה הלבנה של הרוכב הצעיר המצטיין. פוגצ'אר הוא הרוכב הכי צעיר שזוכה בטור מאז הנרי קורנה ב-1904, והוא ניצח לא פחות משלושה קטעים בשלושת השבועות הללו, בהם סיפק תצוגת רכיבה פנטסטית.

כזכור, הקבוצה הישראלית אותה הקים המיליארדר היהודי-קנדי סילבן אדאמס, החתימה לאחרונה את הרוכב הטוב בעולם כריס פרום, שיתחרה עם הקבוצה החל מ-2021. פרום זכה בטור דה פראנס ארבע פעמים בעבר, ב-2013, 2015, 2016 ו-2017.

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, בירך את הרוכב הישראלי: "גיא ניב הוא הרוכב הישראלי הראשון שמסיים את מירוץ הטור דה פראנס וזו גאווה גדולה לישראל. הוא עשה זאת יחד עם קבוצת סטארט-אפ ניישן בראשות סילבן אדמס, שמצליחה בכל פעם להביא את רוכביה להישגים חדשים. גיא ניב הוא סמל של מצוינות. גיא, כולנו גאים בך ומחכים לחגוג איתך כאן בארץ, כל הכבוד!"