בהמשך להחלטה התקדימית שניתנה לפני כחודשיים בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה, לפיה ההסתדרות תוכל לפעול לאכיפת זכויות עובדי שיווק רוסמן למרות שאינה יציגה בחברה, חיזק היום (שני) בית הדין הארצי לעבודה ההחלטה כשקבע כי לא יוגש ערעור בנושא.

כזכור, פסק הדין המקורי קבע כי ההסתדרות תוכל לפעול לאכיפת זכויות מאות עובדי שיווק רוסמן, למרות שאינה ארגון עובדים יציג במקום, מכיוון שהיא חתומה על ההסכם הקיבוצי הענפי אשר הורחב בצו הרחבה וחל על עובדי החברה.

כבוד נשיא ביה"ד הארצי לעבודה יגאל פליטמן דחה את בקשת שיווק רוסמן לערער על ההחלטה וקבע כי ההחלטה נכונה ומבוססת על פסיקה קודמת של ביה"ד הארצי. "לא מצאתי בטענותיה הדרמטיות של המבקשת (שיווק רוסמן, נ.צ.כ.)כל טעם המצדיק התערבות בהחלטתו הנכונה של בית הדין האזורי, המבוססת על פסיקתו של בית דין זה מימים ימימה, בדבר חשיבותו ודרך פעולתו העדיפה של ארגון העובדים דווקא, בדאגה ליישום זכויותיהם של העובדים מכוח הדין, בין מכוח חוק, הסכם קיבוצי או צו הרחבה, על פני אכיפת זכויות העובדים בדרכים אחרות", כתב השופט בהחלטתו.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לאור העובדה כי שיווק רוסמן הודתה כבר כי לא פעלה בהתאם לקבוע בצו ההרחבה בענף רשתות שיווק המזון ולא העניקה לעובדיה חלק מהתנאים העולים ממנו, הצטרף הנשיא פליטמן להמלצתו של בית הדין האזורי כי החברה תפעל לשיתוף פעולה עם ההסתדרות בנוגע ליישומו.

מחברת שיווק רוסמן לא נתקבלה תגובה.