חוק המענק למקבלי קצבאות הנכות אושר הבוקר (שלישי) במשאל טלפוני של חברי הממשלה, וזאת לאחר שנדחה בגלל מאבקים בין מפלגת כחול לבן לליכוד. עם אישורו בממשלה תועבר כעת הצעת החוק לתחילת חקיקה בכנסת.

לא ידוע עדיין מתי ישולם החלק הראשון של המענק, שהוא רטרואקטיבי מינואר עד ספטמבר של השנה הנוכחית. עלות החוק כ-940 מיליון שקלים.

שר האוצר הנחה את אנשי משרדו כי במהלך דיוני החקיקה בכנסת, יעודכן תזכיר החוק ויאפשר גם מתן מענק לכלל הילדים הנכים. לאחר השלמת הליך החקיקה, המענק ישולם במסגרת קצבת הנכות לה זכאים הנכים בשתי פעימות, הראשונה מיד עם סיום החקיקה בחודש אוקטובר והשנייה במהלך חודש דצמבר.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מענק 2020 למקבלי קצבאות הנכות. (עיצוב: אידאה)על פי תזכיר החוק, המענק ישולם בשתי פעימות: הראשונה אמורה להיות משולמת בחודש באוקטובר, והשנייה עד סוף שנת 2020. הפעימה הראשונה היא רטרואקטיבית, ואמורה לכסות את הסכומים המגיעים לנכים על החודשים ינואר עד ספטמבר 2020, ואילו השנייה תכסה את החודשים אוקטובר עד דצמבר.

הנכים יקבלו מענק חד פעמי בגובה כ-1,700 שקלים באוקטובר, עבור מי שזכאי לקצבת נכות כללית  (כ-190 שקלים לחודש). עבור ילד נכה יועברו 490 שקלים לחודש. בסוף 2020 יקבלו את החלק השני של המענק, בסך 570 שקלים. ​

במסגרת התיקון לחוק הביטוח הלאומי בשנת 2018 נקבע מתווה להעלאת קצבאות הנכות שאמור היה להגיע לסיומו עד שנת 2021. לאור זאת, ובמטרה לסייע לאוכלוסיית הנכים בימים אלה, נקבע המענק כתחליף חד פעמי, עד לתום הסדרת הפעימה השנייה.