שר האוצר ישראל כ"ץ הודיע היום (שבת) שתקציב המדינה לשנת 2021 יוגש לאישור הממשלה בתחילת דצמבר, ולאישור הכנסת בפברואר; ולא במרץ כפי שאמר בהודעות קודמות.

בנוסף הודיע שר האוצר שתקציב 2020 יובא לממשלה כבר בישיבה הקרובה, ויאושר סופית לפני התאריך האחרון האפשרי על פי פשרת האוזר ב-23 בדצמבר.

עד כה טען שר האוצר שלאישור התקציב נדרשים 150 ימים, וכי על בסיס שיקולים מקצועיים הוא יאושר רק בתחילת חודש מרץ. גורמים רבים סבורים שאפשר להעביר את התקציב גם במועד מוקדם יותר מפברואר.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

״בכוונתי להביא לישיבת הממשלה בשבוע הבא את אישור התקציב לשנת 20 ואת חוקי ההסדרים לקידום הרפורמות והצמיחה במשק", אמר היום שר האוצר. "בתקופה זו נדרשת יציבות כלכלית, לצד רשת הבטחון ותוכניות הסיוע שפועלות היטב, ולכן אין צורך להמתין ל-23 בדצמבר, כדי להעביר את תקציב 2020, וניתן להעביר במהירות את התקציב המבוסס על התקציב ההמשכי בסך 411 מיליארד, אותו אישרו הממשלה והכנסת.

"במקביל הנחיתי את צמרת האוצר להאיץ את העבודה על תקציב 2021 כדי להגישו לאישור הממשלה כבר בתחילת דצמבר ולאשרו בכנסת עוד במהלך חודש פברואר״.

שר האוצר התייחס למחלוקת הפוליטית סביב מועד אישור התקציב ואמר: "אני קורא לכל הגורמים לנתק את עניין התקציב מכל המחלוקות הפוליטיות, ולסייע בהעברתו המהירה למען חוסנו של המשק ולטובת אזרחי ישראל.״

מכחול לבן נמסר בתגובה: הליכוד מנסה לצייר תמונת מצב שקרית שבה העברת תקציב של שנה שמסתיימת תיתן מענה אמתי לאזרחים המשוועים ליציבות כלכלית.
לא נאפשר להמשיך את הפגיעה באזרחי ישראל. גרירת העברת תקציב המדינה לשנת 2021 תביא להורדת דירוג האשראי של ישראל ולקריסה של הכלכלה הישראלית.
ראש הממשלה ושר האוצר חייבים להפסיק לשחק בגורלם של מיליון מובטלים ולהביא תקציב מדינה עם אופק כלכלי באופן מידי".