הישג נהדר לטניסאי בכיסאות גלגלים, אדם ברדיצ’בסקי, שסיים אתמול (שבת) במקום השני בטורניר הפיוצ'ר שהתקיים בפורטוגל. זה היה הטורניר הראשון של ברדיצ'בסקי מאז טורניר בולטון שנערך בחודש פברואר.

ברדיצ’בסקי (36) ממועדון איל"ן רמת גן, המדורג 24 בעולם, הפסיד במשחק הגמר של הטורניר לספרדי דניאל קברזאשי בתוצאה 6:2 ,6:1. לפני כן, ניצח בשמינית הגמר את ניקולאס צ'רייר מצרפת בתוצאה 2:6, 3:6. ברבע הגמר גמר על פרנסיסקו גארסיה ונה הספרדי בתוצאה 4:6, 3:6 ובחצי הגמר ניצח בדרבי הישראלי את גיא ששון בשלוש מערכות 1:6, 2:6, 0:6. 

אדם ברדיצ'בסקי (צילום: קרן איזקסון)

גיא ששון המדורג במקום ה-30 בעולם הגיע לחצי הגמר הטורניר לאחר שניצח בשמינית הגמר את גילם לאז'ט מצרפת. ברבע הגמר גבר על לאסלו פרקש בתוצאה 0:6, 1:6. הצמד הישראלי התחרה גם בטורניר הזוגות אך הודח ברבע הגמר ע"י הצמד הצרפתי גילם לאז'ט וניקולאס שרייה בתוצאה 1:6, 6:3, 5:7. 

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ברדיצ’בסקי מנסה להעפיל בפעם השנייה למשחקים הפראלימפיים, לאחר שייצג את ישראל בריו 2006. הוא נולד וגדל בקיבוץ ניר יצחק והתגייס לסיירת הנח"ל. אחרי שירותו הצבאי נסע עם חברתו, הילה, שבהמשך גם נישאו, לטיול באוסטרליה, ניו זילנד והמזרח הרחוק.

ארבעה ימים לפני החזרה ארצה עלו השניים על ספינה באיים של דרום תאילנד. קילומטר לפני החוף הספינה טבעה, ברדיצ'בסקי נפצע כשרגלו פגעה במנוע הספינה לאחר שזו התהפכה. הוא פונה לבית חולים ומאוחר יותר הרופאים נאלצו לקטוע את רגלו. רק בנס הצליחה חברתו הילה לצאת מהתאונה ללא פגע.