חודש אחרי הטקס בבית הלבן, ישראל ובחריין צפויות לחתום היום (ראשון) על מסמך מסגרת שיעגן את כינון היחסים הדיפלומטים המלאים בין המדינות. מרגע החתימה יוכלו שתיהן לפתוח שגרירויות, ומשרד החוץ. במקביל, צפויים להיחתם שישה או שבעה מסמכים לשיתוף פעולה בין משרדי החוץ, הסכם בנושא ויזות לנושאי דרכונים רשמיים והסכמים בנושא תקשורת ומסחר.

בראש המשלחת הישראלית שהמריאה מנתב"ג לבירת הנסיכות, מנאמה, עומד היועץ לביטחון לאומי, מאיר בן שבת. המשלחת יצאה בטיסה ישירה של אל על, כשעל המטוס רשומה המילה "שלום" בעברית, ערבית ואנגלית. בדומה למשלחת לאיחוד האמירויות, הטיסה צפויה לעבור מעל שמי סעודיה. על המטוס נמצאת גם משלחת מארה"ב שבראשה שר האוצר האמריקני סטיבן מנוצ'ין ואבי ברקוביץ', יועצו של הנשיא דונלד טראמפ.

ראש המל"ל מאיר בן שבת (משמאל), דייוויד פרידמן וסטיב מנוצ'ין, בטקס לקראת יציאת המשלחת הישראלית לבחריין כדי לחתם על כינון היחסים הדיפלומטים בין המדינות (צילום: Marc Israel Sellem/POOL)

לפני ההמראה אמר מאיר בן שבת: "אני נרגש וגאה לעמוד בראש המשלחת הישראלית לבחריין. אנו יוצאים לשיחות על מנת לסיכומים קונקרטיים את הצהרת השלום. אנחנו נרגשים וביחד נישא תפילה". השגריר האמריקני דיוויד פרידמן: "היום אנחנו מחזירים את התנ"ך לעולם. הילדים של יצחק ושל ישמעאל מתכנסים שוב".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר