נבחרת הנשים בכדורגל חוזרת למגרש לצמד משחקים במסגרת מוקדמות יורו 2022 שייערך באנגליה. ישראל תתמודד הערב (רביעי, 19:00) בחוץ מול נבחרת דנמרק החזקה ולאחר מכן תמריא למשחק מול גאורגיה ביום שלישי הבא. את האימון המסכם לקראת המשחק, הקדישו השחקניות להעברת מסר בגנות האלימות הגואה נגד נשים. 

הנבחרת אותה מאמן גבי בורשטיין, מגיעה למשחק לאחר ששחקניות הנבחרת לא שיחקו במשחק רשמי במסגרת הליגה או הנבחרת, מאז שהליגה הופסקה בחודש פברואר. הנבחרת גם החמיצה את המשחק מול איטליה בחודש ספטמבר, בטענה של ההתאחדות לכדורגל, שלא תצליח לשוב לישראל בשל הסגר. 

"דנמרק נבחרת חזקה, אפשר לעצור אותן"

"לרב השחקניות זאת הייתה תקופה מאוד קשה. במיוחד, כאשר החליטו החלטה הזויה שלא להחזיר את ליגת הנשים" אומרת ל'דבר' שחקנית הנבחרת לי פלקון. "אנחנו מאוד שמחות לחזור לשחק סוף סוף כדורגל. מקווה שהליגה חזור בקרוב יותר מאשר מתוכנן". 

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הנבחרת הדנית, מולה הפסידה בסיבוב הקודם 3:0, נחשבת לאחת הטובות ביבשת. שתי הכוכבות שלה, פרניל הארדר מצ'לסי ונאדיה נדים מפריז סן ז'רמן כבר החלו את העונה ואיתן הנבחרת של גבי בורשטיין תצטרך להתמודד.

לי פלקון במדי נבחרת ישראל מול נבחרת גאורגיה במוקדמות יורו 2021 (בהתאחדות לכדורגל בישראל)

מה למדתן מהמשחק הקודם מול דנמרק?
"אני אישית לא שיחקתי, כי הייתי פצועה. זאת נבחרת מאוד פיזית שבהחלט צריך לעמוד מולה בצורה טובה מאוד כאשר הן מנסות למצוא את הדרך להגיע לשער. יש להן שחקניות מאוד טובות, אבל אפשר לעצור אותן ולשחק מולן כדורגל". 

פלקון כבשה את שער הניצחון המפתיע מול נבחרת דנמרק, במסגרת מוקדמות מונדיאל 2015. בעקבות הניצחון, חתמה בקבוצת ברונדבי הדנית והחלה את הקריירה בחו"ל, שנמשכה בגרמניה ובאוסטרליה. 

איך ההרגשה לחזור ולשחק מולן?
"בהחלט משהו מרגש. זה היה משחק שהכל התחבר לי ברמה האישית וזאת הייתה יריית פתיחה לקריירה הבינלאומית. אני מאוד מחכה למשחק הזה. במיוחד שבשבילי זה בעצם סיום החזרה מהפציעה שלי. בהחלט התקופה שהיינו בחוץ ולא שיחקנו הייתה מאוד קשה. יהיה לנו קשה לשחזר את הניצחון ההוא, אך אני מאמינה שהנבחרת הזאת תעשה תוצאה טובה ואני מקווה שכקבוצה נצליח להציג יכולת טובה ואולי אפילו לנצח".

מנבחרת קנדה החזקה לישראל. ויטל כ"ץ באימון הנבחרת (צילום: אוקסנה דניסוב)

הנבחרת מציגה מאז תחילת הקמפיין כדורגל טוב ומלא אנרגיה, אך עדיין מתקשה להשיג את התוצאות הרצויות על כר הדשא. לצמד המשחקים הקרוב הוזמנו לראשונה 6 שחקניות חדשות, בניהן צמד הליגיונריות הצעירות אירנה קוזנצוב ורעות מיכאלי, שמשחקות העונה בליגה הקפריסאית.

לצידן, ישראל זוכה לחיזוק מרשים מאוד מעבר לים עם הצטרפותה של שחקנית הקישור ויטל כץ בת ה-20 שנולדה בארץ, עברה בגיל צעיר עם משפחתה לקנדה ובשנים האחרונות הייתה חלק משמעותי מהנבחרות הצעירות של קנדה, כולל השתתפות באליפויות העולם לנערות עד גיל 17 ו-20.