נבחרת ישראל הפסידה אמש (שלישי) לנבחרת דנמרק בתוצאה 3:0 במסגרת קמפיין מוקדמות אליפות אירופה אנגליה 2021. במהלך המשחק שנערך באצטדיון רמת גן מול 1,070 צופים, ניצחה סגנית אלופת אירופה משערים של ליה ברקאי בדקה ה-20 (עצמי), נאדיה נדים בדקה ה-80 ופרניל הארדר בדקה ה-85. 

כאשר מסתכלים על הסטטיסטיקה היבשה, רואים שזה היה משחק פחות טוב של נבחרת ישראל. נבחרת דנמרק למדה את נבחרת ישראל דרך צפייה במשחקיה האחרונים מול איטליה וצ'לסי והגיעה מוכנה לסגור את משחק המעבר ומשחק האגפים הישראלי. דנמרק בעטה בסך הכל 23 פעמים לשער מול שישה ניסיונות בלבד של ישראל. למרות זאת, יש להסתכל מעבר לסטטיסטיקה. נבחרת ישראל הצליחה בשבועיים האחרונים לכבוש את לבבות האוהדים שלמרות ההפסד, עמדו ומחאו כפיים בסיום המשחק לשחקניות הנבחרת שנלחמו על כל כדור.

משחק בין נבחרות ישראל ודנמרק בכדורגל. 3 בספטמבר 2019. (קרדיט: ההתאחדות לכדורגל בישראל)

המצטיינת במשחק הייתה החלוצה נאדיה נדים שפשוט הייתה בכל מקום, רצה בלי הפסקה ואיימה מספר פעמים על השער הישראלי. המאמץ הרב שהשקיעה נדים הסתיים בשערה השני של נבחרת דנמרק, שער שהוציא את הרוח מהמפרצים של נבחרת ישראל.

גם במשחק מול דנמרק ראינו שוב תצוגת שוערות אדירה של עמית כהן הצעירה בת ה-20, שעצרה מספר שערים בטוחים והייתה נקודת האור החיובית ביותר של הנבחרת. לעומת זאת, שוב ראינו מחסור בחלוצת רחבה טבעית, שמקבלת כדורים פורצת לעבר השער קדימה.

המשחק בין נבחרות ישראל ודנמרק בכדורגל. 3 בספטמבר 2019. (צילום: אסי קיפר)

בשלושת המשחקים האחרונים שיחקה ישראל מול שלוש מעצמות בכדורגל הנשים. היא ספגה שלושה שערים בכל אחד מהמשחקים וכבשה מנגד בסך הכל שלושה שערים. ישראל צריכה לצאת מעודדת מסדרת המשחקים הזאת עם הצגת שיפור משמעותי בשיטת המשחק וביכולת שהציגה עם לחימה בלתי מתפשר, מתפרצות, מהירות והמון התלהבות. לשני המשחקים שנערכו ברמת גן הגיעו מעל אלף איש לכל משחק, זה הישג חשוב לכדורגל הנשים, אבל כמובן גם כאן יש עוד הרבה לאן להשתפר.

גבי בורשטיין מאמן הנבחרת אמר בסיום המשחק: "הן (דנמרק) סגניות אליפות אירופה, אני לא יכול להתבאס על התוצאה. אני מתבאס על הפערים שאנו נמצאים בהם. אני מסתכל על הפערים הגופניים בינינו, כמה שהן עשו וכמה עבודה יש לנו. הליגה עוד לא התחילה ואנחנו נצטרך להגיע מוכנים יותר למשחקים הבאים מול מלטה ובוסניה. השחקניות עשו את המקסימום, הן עבדו, נלחמו, הגענו למצבים ולחצנו. הן (דנמרק) עשו טעויות בגלל הלחץ שלנו. אני אגיד להן שאפו על כך שהן נתנו את הכל."