יו"ר ארגון שחקני והשחקניות הכדורגל, קארין סנדל, וראש חטיבת הספורט בהסתדרות, ניר אלון, שלחו היום (ראשון) מכתב לשר התרבות והספורט, חילי טרופר, בשל מה שהגדירו כ"חשש ממשי לפגיעה בבריאות השחקניות עקב יחס מפלה".

המכתב נשלח בעקבות ההודעה כי חמש שחקניות הנבחרת ואיש צוות, נמצאו חיוביים לקורונה ולא טסו למשחק הנבחרת שיתקיים ביום שלישי בגאורגיה, במסגרת מוקדמות יורו 2021.

השחקניות חזרו ביום רביעי מהמשחק בדנמרק ולדבריהן: "הטיסות היו מלאות עד אפס מקום, התנהלו בצורה מופקרת וחסרת אחריות – שללא ספק, סיכנה את בריאות השחקניות ואנשי הצוות".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בארגון השחקנים והשחקניות מבקשים משר התרבות והספורט: "להורות על בדיקה מעמיקה בכל הנוגע לתנאי הגעה למשחקים, תנאי הטיסות, שידור משחקי נבחרת הנשים בכדורגל, וכמובן תקציבי הענף".

נבחרת הנשים בכדורגל מול דנמרק. 21 באוקטובר 2020 (צילום: ההתאחדות לכדורגל)

חמש השחקניות שיחסרו לנבחרת במשחק מול גאורגיה, הן: קארין סנדל, אופל סופר, אירנה קוזנצוב, השוערת עמית כהן ושוערת המשנה פורטונה רובין, שנמצאה חיובית בבדיקת קורונה. ארבע האחרות יזדקקו לבדיקה נוספת בכדי לקבל תשובה סופית. המכה הקשה היא בעמדת השוערת ומי שצפויה לפתוח בהרכב, היא השוערת השלישית קרן מרום.

יו"ר ארגון השחקניות, קארין סנדל: "לא ייתכן ששחקניות הכדורגל יהיו חשופות לסכנה בריאותית במסגרת עבודתן. אם היה מדובר בגברים, כל הטיסה הזו הייתה נראית אחרת. הדרישות שלנו פשוטה ומובנת מאליה – תנו לנו שוויון ושימרו על בריאותנו".

ראש חטיבת הספורט בהסתדרות ניר אלון: "ספורט הנשים מופלה לאורך שנים" (צילום: יאיר צוקר)

ראש חטיבת הספורט בהסתדרות, ניר אלון: "אנו מבקשים ממשרד התרבות והספורט לדאוג לבריאות השחקניות ולנהוג, בהן בשוויון. ספורט הנשים מופלה לאורך שנים. הגיע הזמן לעקור את אי השוויון מהשורש ולהשוות את התנאים – כל מה שהגברים מקבלים גם הנשים תקבלנה! מאחל בהצלחה לנבחרת הנשים בגאורגיה ובתקווה שהמשחק ישודר בישראל".