נבחרת הנשים של ישראל בכדורגל הפסידה 4:0 בחוץ מול דנמרק החזקה, במסגרת מוקדמות יורו 2021. לאחר מחצית ראשונה מאופסת עם יכולת טובה של ההגנה הישראלית והשוערת עמית כהן, הנבחרת הדנית כבשה כבר בתחילת המחצית השנייה, כשהארדר העלה אותן ל-1:0 בדקה ה-48 וכבשה את השני שלה בדקה ה-55. השער השלישי של דנמרק היה עצמי של אירנה קוזנצוב בדקה ה-71 וסופי יונגה פדרסן השלימה 4:0 בדקה ה-81.

ישראל הגיעה למשחק החוץ הקשה, לאחר ששחקניות הנבחרת לא שיחקו משחק רשמי במסגרת הליגה או הנבחרת מאז שהליגה הופסקה בחודש פברואר השנה ומאז עדיין לא חודשה. 

נבחרת הנשים בכדורגל מול דנמרק. 21 באוקטובר 2020 (צילום: ההתאחדות לכדורגל)

הנבחרת הדנית, מולה הפסידה ישראל בסיבוב הקודם 3:0, היא סגנית אלופת אירופה ונחשבת לאחת הטובות ביבשת. שתי השחקניות הבכירות בנבחרת הן פרניל הארדר מצ'לסי ונאדיה נדים מפריז סן ז'רמן שכבר החלו את העונה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

נבחרת ישראל מדורגת במקום הרביעי בבית ב' הכולל את איטליה ודנמרק החזקות, בוסניה הרצגובינה שבמקום השלישי, מלטה שבמקום החמישי וגאורגיה במקום השישי. הנבחרת השיגה עד כה ניצחון אחד 0:4 על גאורגיה ותיקו 1:1 עם מלטה. משחק השיא של הנבחרת היה דווקא ההפסד 3:2  מול איטליה.

מהלך המשחק 

הרכב הנבחרת: עמית כהן, קרן גור, שחר נקב, קרן גור, אירנה קוזנצוב (שי פרל, 80), רעות מיכאלי (מיטל שרעבי, 59), קארין סנדל (אופל סופר, 80), מריאן עווד (קורל חזן, 69), ויטל כץ (נעה סלימהוג'יץ, 46), לי פלקון, ושרון בק.

במחצית הראשונה, ישראל עמדה בצורה טובה בהגנה. המשחק התנהל בשליטה מוחלטת של נבחרת דנמרק העדיפה, בלחץ מסיבי על שערה של עמית כהן, אך השוערת הצעירה בעוד משחק מלא ביטחון, הדפה את הניסיונות הדנים.

ישראל ניסתה לצאת להתקפות מתפרצות עם שרון בק שמשחקת בקלן מהליגה ה-2 בגרמניה. ההזדמנות הכי טובה של ישראל מגיעה בדקה ה-45, בק יצאה למתפרצת, עברה את השוערת הדנית, אך הכדור נהדף ע"י ההגנה. דנמרק בעטה 16 פעמים למסגרת מול 0 של ישראל. 

במחצית השנייה המאמן גבי בורשטיין הכניס את נעה סלימהוג'יץ בת ה-17, במקומה של ויטל כץ. דנמרק עולה למחצית השניה בטירוף, הארדר חטפה כדור לסנדל במחצית המגרש, שלחה את הכדור לנדים שבאחד על אחד נהדפה על ידי כהן. הארדר הגיעה ראשונה לכדור החוזר והבקיעה מתוך הרחבה 1:0 דנמרק.

בדקה ה-55 הארדר קיבלה כדור מחוץ לרחבה לאחר התרגיל של נבחרת דנמרק ובעטה לחיבורים של כהן 2:0 לדנמרק. בדקה ה-73 כדור קרן של סנרל פגע בגבה של קוזנצוב ונכנס פנימה. 3:0 דנמרק. בדקה ה-81 דנמרק קיבלה קרן נוספת, סנרל שוב העלתה את הכדור והפעם פדרסן הבקיעה את הרביעי לזכות דנמרק. 4:0 בסיום

ישראל הפגינה נחישות אבל לא יכלה לעדיפות של דנמרק, שניצחה את כל 8 משחקיה בטורניר המוקדמות ולא ספגה עדיין אף שער. המשחק הבא של הנבחרת יהיה בחוץ ביום שלישי הבא מול נבחרת גיאורגיה שנחשבת לקבוצה החלשה בבית.