חברת התחבורה מטרופולין וההסתדרות חתמו על הסכם קיבוצי מיוחד המסדיר את תנאי העסקתם של נהגים הנחשבים "מרוחקים", כלומר שהמרחק מביתם לחניון האוטובוסים בו הם אמורים להתייצב גדול מ-80 קילומטר.

ההסכם החדש מיטיב את תנאי עבודתם של אותם עובדים, ומכיר בקשיים הנגרמים להם מכך שהם נדרשים לעבור דרך ארוכה כדי להתחיל את יום עבודתם. חתמו עליו יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי, ועד עובדי החברה והמנכ"ל רן מרום ותוקפו עד סוף חודש יולי 2023.

לפני כשנה השיגו עובדי החברה הסכם שהעלה את שכרם השעתי ל-46 שקלים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בין עיקרי ההסכם:

  • עבור עבודה במוצאי שבת ישולם תשלום אשר לא יפחת מחמש שעות עבודה.
  • נהג מרוחק אשר הגיע לעבודה ועבד את כל הימים באמצע השבוע (א'-ה') ובנוסף עבד לפחות שני ימי שישי או מוצ"ש במהלך אותו החודש, יקבל שכר עידוד עבור כל יום עבודה.
  • נהג מרוחק אשר החסיר עד יומיים עבודה באמצע השבוע ובנוסף עבד לפחות שני ימי שישי או מוצ"ש במהלך החודש, יקבל תשלום פרמיה יומית מוגדלת בגין התייצבות לעבודה.
  • נהג מרוחק אשר החסיר מעל יומיים עבודה באמצע השבוע או לא ביצע עבודה ביום שישי או מוצ"ש, יקבל תשלום פרמיה יומית מוגדלת עבור עבודתו בימי חול.
  • נהג אשר עבד בימי שישי/מוצ"ש/ערב חג/מוצאי חג, יקבל  שכר עידוד עבור עבודתו בימים אלו. בנוסף, נהג אשר יעבוד 16 פיצולים של מעל שעתיים יקבל שכר עידוד עבור כל יום עבודה בפיצול.

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי: "בימי הקורונה חלה על כולנו חובה להתאים את תנאי העבודה למצב החדש. מדובר בהסכם מצוין לעובדים ולחברה. נמשיך לאזן בין המציאות החדשה לבין שמירה על זכויות העובדים".

מהנהלת מטרופולין נמסר: "אנו מברכים וגאים בהסכם שנחתם בין הצדדים, ושמחים כי פעם נוספת בא לידי ביטוי שיתוף פעולה פורה ואפקטיבי עם ההסתדרות. מאז ומתמיד ראתה מטרופולין חשיבות עליונה בקידום מעמדו של הנהג, ופעלה לטובת שיפור תנאיו, מתוך תפיסה מרכזית כי נהגי החברה הם נכס חשוב ויקר וכך נפעל גם בעתיד".

המו"מ להסכם לווה מטעם ההסתדרות על ידי יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי, מנהל חטיבה ארצי באיגוד עובדי התחבורה דורון עזרא, יו"ר ארצי ועד הנהגים אסדי ויאסם, מזכיר הוועד חיים קמחי ועו"ד גלי שטיינברג מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי. מטעם הנהלת מטרופולין לווה ההסכם על ידי המנכ"ל רן מרום, סמנכ"לית משאבי אנוש פזית עינב ועו"ד יפעת ארינובסקי-לוין ממשרד עו"ד יונתן פסי.​