מוחמד איברהים טאטור, בן 21 מהכפר ריינה נהרג היום (שלישי) לאחר שהתחשמל במהלך עבודתו על משאית עם מנוף ברחוב הזית בקריית עקרון. הוא פונה לבית החולים קפלן כשהוא סובל מכוויות נרחבות בגופו, תוך כדי פעולות החייאה, אך מותו נקבע בבית החולים. זהו ההרוג ה-47 במקומות העבודה מאז תחילת השנה. המשטרה פתחה בחקירה במקום בסיוע חוקרי מינהל הבטיחות והבריאות במשרד העבודה.

חובש רפואת חירום במד"א יהודה מרקוס, סיפר: "כשהגענו לזירה, הפועל שכב סמוך למשאית כשהוא מחוסר הכרה ואזרח מבצע בו פעולות החייאה בסיסיות, סיפרו לנו שבמהלך עבודתו עם מנוף הזרוע פגעה בקו מתח גבוה והוא התחשמל. ביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות, שכללו עיסויים, הנשמות, מתן שוקים חשמליים ממכשיר המפעם (דפיברילטור) ומתן תרופות, הכנסנו אותו לניידת הטיפול נמרץ ופינינו אותו לביה"ח תוך המשך ביצוע פעולות החייאה כשמצבו קריטי".

מפקח עבודה ראשי וראש מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית חזי שוורצמן מסר לדבר כי הכלי עליו עבד ההרוג הינו משאבת בטון. לאחרונה יזם המינהל תקנות שיחייבו הסמכה למפעילי משאבות בטון בעקבות ריבוי התאונות הקשורות לכלי זה – בהן תאונות התחשמלות. " אני קורא לכל בעלי העניין לתת שכם ליוזמה של מפקח עבודה ראשי להגביל כניסה או הפעלה של כלים אלו לאף אתר בניה ובכלל ללא הכשרה והסמכה מתאימה החל מתחילת 2021" מסר שוורצמן לדבר.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יצחק מויאל, יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והעץ הדגיש את חשיבות הסדרת תחום משאבות הבטון בעקבות התאונה. במכתב ששלח לאחרונה לשוורצמן, ציין כי: "כאשר מבקרים באתר בניה בעת הפעלת המשאבה, נוכחתי לא פעם כי הזרוע הנושאת את הצינור נמצאה בקרבה מפחידה לקווי חשמל ונדרשת טעות קטנה על מנת להביא להתחשמלות המפעיל ואחרים. ראיתי צינורות שהוסיפו לצינור הפליטה בניגוד להוראות היצרן היוצרים סכנה להתהפכות".

מוקדם יותר היום נפצע עובד כבן 40 באורח בינוני בנפילה מגובה באתר בנייה ברחוב העליות בהוד השרון. הוא פונה לבית החולים בילינסון עם חבלת ראש. עובד נוסף כבן 33 נפצע באורח בינוני אף הוא בנפילה מגובה במפעל בלוד. הוא פונה לבית החולים אסף הרופא עם חבלות בגב ובגפיים.

אמש נהרג  עמר ג'מאל אלשלאלפה (32) מתרקומיא  בנפילה מגובה באתר בניה בראשון לציון.