עובדי מחלקת Qualitech (קווליטק), העוסקת בבדיקות תקינה כחלק מחברת "ECI טלקום", החלו הבוקר (רביעי) בשביתה במחאה על כוונת ההנהלה למכור את המחלקה ל"חרמון מעבדות".

רק לאחר שהכריזו ועד העובדים וההסתדרות על סכסוך עבודה, בתאריך 13.9.20, הסכימה הנהלת החברה לשבת עם ועד העובדים ולדון במעבר העובדים. מאז שהוכרז הסכסוך התקיימו מספר הפגנות מול ביתו של אלכס אוסוסקין, בעלי "חרמון מעבדות" ומספר ישיבות מול הנהלת ECI בדרישה להעניק ביטחון תעסוקתי שיבטיח את המשך העסקתם ושמירה על תנאי עבודתם של העובדים אחרי השלמת העסקה, אך לא הושגו הסכמות בין הצדדים.

עובדי ECI הפגינו בבנימינה מול בית בעלי "מעבדות חרמון" אלכס אוסישקין (צילום: אגף הדוברות בהסתדרות)

כשלב ראשון, החלו היום עובדי המעבדה לעצור כל תהליך בדיקה פנימי של ציוד ECI, מהלך שצפוי לעכב משמעותית תהליכי פיתוח של מוצרי החברה. במידה שידרשו לכך, יחריפו העובדים את ההשבתה ויחלו לעצור תהליכי בדיקה נוספים, ואף ישקלו להרחיב את ההשבתה לכלל עובדי ECI.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

אופיר לוי, יו"ר ועד עובדי ECI: "בשבועות האחרונים הוכיחו עובדי ECI את אחדותם ואת נאמנותם אחד לשני. כל עובדי החברה התגייסו למען עובדי מחלקה אחת והוכיחו, פעם נוספת, שכוחנו באחדותנו. הנהלת ECI מתנערת מאחריות ולא מקדמת את דרישותינו אל מול 'חרמון מעבדות'. לאחר מספר שיחות שלא הובילו לאף תוצאה, אנחנו נאלצים להוכיח שהעובדים הם לא סחורה. עובדי ECI לא יעברו מסוחר אחד לשני, כאילו היו חפצים".

ECI טלקום מעסיקה כ-750 עובדים, והיא פועלת בתחום התקשורת והרשתות. עובדי החברה התאגדו בהסתדרות בשנת 2016 ומועסקים תחת הסכם קיבוצי שנחתם לאחר מאבק ממושך.