משרד החוץ הודיע הלילה (שני) שהצליח לחדש את הקשר עם כלל הישראלים שנמצאים במדינת המחוז תיגראי שבאתיופיה, בה פרצה לפני חמישה ימים לחימה בין כוחות הממשלה המקומית לממשלה הפדרלית. ההודעה מגיעה לאחר שבוע בו לא היה קשר עם ארבעה ישראלים באזור. בסך הכל נמצאים באזור לפחות עשרה ישראלים.

תומר מלחי, מנכל ארגון "קולטיב אייד" המתמחה בפיתוח ידע וטכנולוגיה בתחומי החקלאות, מים ואנרגיה במדינות מתפתחות, אמר ל'דבר' כי ידוע לו על 10 ישראלים השוהים במחוז תיגראי, בהם ארבעה מתנדבים של הארגון שהקשר האחרון איתם היה ב-3 לנובמבר. המתנדבים הם אגרונומים בוגרי האוניברסיטה העברית ומכללת תל-חי והם פעלו בעיר מקלה, בירת מדינת המחוז.

משרד החוץ, הנוהג לפרסם במקרים דומים הודעה על שלומם של ישראלים הנמצאים באזורי סכסוך או אסון, לא פרסם הודעה. לפניית 'דבר' בראשון בערב ענו במשרד כי תשעה אזרחים ישראלים נמצאים בתיגראי, וכי הם נמצאים עמם בקשר ומנסים לסייע להם לצאת אל מקום בטוח. עם חלקם, כך נמסר, הקשר היה קטוע מאז ניתקה ממשלת אתיופיה את התקשורת והאינטרנט במדינת המחוז. כאמור, היום חודש הקשר עם כלל הישראלים במחוז. משרד החוץ ביקש מהישראלים להישאר בבתיהם.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר