פועל בן 30 נפל אתמול (רביעי) מגובה של כארבע קומות, באתר בנייה ברחוב דוידזון בראשון לציון. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו במצב אנוש, מחוסר הכרה, לבית החולים אסף הרופא. הרופאים נאבקו על חייו במשך שעות אך בשעות הצהריים הוא מת מפצעיו.

על פי הקואליציה למאבק בתאונות בניין מדובר בפרוייקט תמ"א 38 גדול בפינת הרחובות דוידזון ופופל. בעבר תועדו באתר זה ליקויי בטיחות חמורים והוגשה בנידון תלונה למנהל הבטיחות התעסוקתית במשרד הכלכלה. יצחק שירמן, ראש ענף הפיקוח על עבודות בניה במשרד הכלכלה, השיב למגיש התלונה ב-21 במרץ כי באתר נערך ביקור של מפקחי היחידה. "בביקור הוברר כי אכן ישנם ליקויי בטיחות חמורים. בעקבות הליקויים האלה הוצא צו בטיחות אשר יהיה בתוקף עד אשר מצב הבטיחות באתר יסודר בהתאם לדרישות החוק". עם זאת על פי התמונות שהביא 'דבר ראשון' מהאתר לאחר הנפילה, ניתן לראות כי לפיגומי האתר בכל זאת לא הותקנו מעקות בטיחות כנדרש.

ממשרד הכלכלה והתעשייה נמסר, בתגובה לתאונה הקטלנית היום, כי "מפקח מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית הטיל במהלך חודש מרץ צו בטיחות להפסקת העבודות. הליקויים מאתמול מעידים על כך שההדגשים שהוטלו לא מולאו. המנהל פתח בבירור הנושא".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

אתר הבנייה בראשון לציון בו נפצע היום הפועל צילום: דבר ראשון.

אתר הבנייה בראשון לציון בו נפצע היום הפועל צילום: דבר ראשון.

חמש תאונות עבודה נוספות ארעו אתמול, בהן נפצעו ארבעה פועלים נוספים:

11:00 בחיפה נפצע פועל כבן 40 מחפץ כבד ופונה במצב בינוני לבית החולים רמב"ם.

11:30 בראש העין נפל פועל כבן 20 מגובה ופונה במצב קשה עם חבלת ראש לבית החולים בילינסון.

15:00 ברמת גן קרס מנוף שהרים ברזלים למבנה ונפל על קו מתח גבוה, בנס לא נפגע איש. המקום נסגר על ידי צוותי כיבוי מחשש להתחשמלות.

15:10 ברעננה נפל פועל כבן 40 מגובה של 12 מטרים. הוא פונה במצב קשה עם פגיעה רב מערכתית לבית חולים מאיר.

16:00 בפתח תקווה, עובד בן 37 נפל מגובה של 2 מ' ופונה במצב בינוני עם חבלות ראש לבית החולים בילינסון.

ביום שישי שעבר נפצע פועל בן 22, תושב נצרת, באורח קשה מנפילה מגובה של כ-22 מטרים לפיר ארובה בתחנת הכח 'אורות רבין' בחדרה. הפועל עדיין מאושפז בבית החולים הילל יפה בחדרה במצב קשה אך יציב.

ביום ראשון שעבר, קרס פיגום בן שבע קומות, באתר בנייה בטירת הכרמל וחמישה פועלים נלכדו מתחת להריסות. הפועלים חולצו רובם במצב בינוני, ואחד במצב קל ופונו לבתי חולים. באותו היום נפצע פועל בן 44 באשדוד. הפועל נפצע בראשו ופונה במצב בינוני לבית החולים ברזילי.

הצעת חוק שתחייב את מפקחי מנהל הבטיחות והבריאות לסגור אתרי בניה בהם ארעה תאונת עבודה קשה או קטלנית צפויה לעלות בשבוע הבא להצבעה במליאת הכנסת.