נבחרות הנשים של ישראל הפסידה אחר הצהריים (שלישי) לנבחרת מלטה 2:0 באצטדיון רמת גן. במשחק שנערך במסגרת מוקדמות יורו 2021 באנגליה, ישראל ספגה שני שערים מרגליהן של ברנדה בורג (15) והיילי בוגג'ה (59). הנבחרת שיחקה בעשר שחקניות מהדקה ה-52 אחרי ההרחקה של אירנה קוזנצוב. 

שתי הנבחרות לא העפילו ליורו 2021 והמטרה שלהן הייתה להתבסס במקום הרביעי בבית, אחרי בוסניה איטליה ודנמרק. לנבחרת מלטה היה זה משחק אחרון בקמפיין ולנבחרת ישראל משחק לפני אחרון, כשעוד צפוי לה משחק דחוי מול איטליה בחוץ ב-24 בפברואר. המפגש הקודם בין שתי הנבחרות שנערך בנובמבר 2019 במלטה, הסתיים בתיקו 1:1. 

נבחרת הנשים של ישראל בכדורגל מול נבחרת מלטה, מוקדמות יורו 2021 (צילום: ההתאחדות לכדורגל בישראל)

לרשות המאמן גבי בורשטיין עמד סגל מלא, אחרי שבמשחק הקודם בו ניצחו את גאורגיה, חלק מהשחקניות נכנסו לבידוד. השוערת עמית כהi חזרה אל בין הקורות, קארין סנדל שבה לחוליית הקישור ואירנה קוזנצוב להגנה. נועה סלימהוג'יץ בת ה-17 עלתה לראשונה בהרכב.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

במלטה משחקות מספר שחקניות בינלאומיות, כוכבת הנבחרת היא שחקנית הכנף היילי בוגג'ה בת ה-16, שכבשה העונה 5 שערים במדי ססואולו האיטלקית ב-6 משחקי ליגה. שחקנית ההגנה בת ה-19 ניקול סקיבראס מיובנטוס מסוכנת מאוד ושתי שחקניות לאציו מהליגה השנייה באיטליה, רייצ'ל קושיירי ואמה ליפמן ששיחקה בעברה במנצ'סטר סיטי.  

מהלך המשחק

השחקניות בתכלת שלטו במרכז השדה, מערך ה-3-4-3 של המאמן, בורשטיין, עבד טוב בהובלת קארין סנדל ופריצות מהאגפים של חזן בצד שמאל ושל שמריך בצד ימין, אבל דווקא נבחרת מלטה היו אלו שעלו ראשונות על לוח תוצאות בהזדמנות הממשית הראשונה שלהן. בדקה 15, איבוד כדור של שי פרל הוביל להתקפה מתפרצת אותה הובילה היילי בוגג'ה, שבמסירה מדוייקת מצאה את בורג והיא בעטה חד לרשת של כהן, 1:0 למלטה.

נבחרת ישראל מול נבחרת מלטה, מוקדמות יורו 2021 (צילום: אלן שיבר, באדיבות התאחדות לכדורגל)

קורל חזן ניסתה מספר פעמיים את מזלה מבעיטות מחוץ לרחבה שנקלטו יפה אצל השוערת המלטזית, נועה סלימהוג'יץ בפעולות יפות באגף ופלקון עם חוסר ריכוז מול השער, השאירו את התוצאה כמו שהיא בסיום המחצית.

עם תחילת המחצית השנייה, המתפרצות של הנבחרות האורחת פוגעות בנו שוב, בוגג'ה פרצה לרחבה והוכשלה על הסף על ידי אירנה קוזנצוב, שספגה כרטיס צהוב שני ואדום. הנבחרת הישראלית ניסתה את מזלה במתפרצות בהובלת חזן ושימריך שלא הניבו סכנה ממשית על השער.

נועה סלימהוג'יץ במדי נבחרת ישראל מול נבחרת מלטה, מוקדמות יורו 2021 (צילום: אלן שיבר, באדיבות התאחדות לכדורגל)

בדקה ה-59, איבוד כדור במרכז הרחבה, שחרר מחדש את הנשק הקטלני של האורחות לעוד מתפרצת שהסתיימה בבעיטת בוגג'ה אותה השמיטה כהן אל שערה והתוצאה כבר 2:0 למלטה. כניסתן של מיכאלי שרעבי וסופר לא הועילה לישראל, שסיימה עם הפסד לנבחרת שווה ברמתה.