לאחר הסערה שהגיעה לדיון בכנסת, סביב ההדבקה של 5 שחקניות בקורונה, נבחרת הנשים בכדורגל השיגה היום (שלישי) ניצחון חוץ חשוב על נבחרת גאורגיה 1:2. לישראל כבשו, קורל חזן בדקה ה-10 ורחל שטיינשניידר בדקה ה-61. בקרדזה צימקה את התוצאה בדקה ה-70.

זהו הניצחון השני של הנבחרת במוקדמות יורו 2021, שמעלה אותן למקום הרביעי בטבלת הבית. במסגרת חודש המודעות לסרטן השד, עלו השחקניות לאימון המסכם עם גרביים בצבע ורוד.

נבחרת הנשים בכדורגל במסר להעלאת המודעות לסרטן השד (צילום: באדיבות ההתאחדות לכדורגל בישראל)

הנבחרת הגיע למשחק בסגל חסר מאוד, לאחר שחמש שחקניות נמצאו חיובית לקורונה, עם חזרתן מהמשחק מול דנמרק בשבוע שעבר, בו הפסידו 4:0. שחקניות הנבחרת בגיבוי ארגון שחקני ושחקניות בכדורגל, באו בטענות להתאחדות לכדורגל ולמשרד הספורט, על כך שהתנאים אותם קיבלו סיכנו את בריאותן וגרמו להדבקה. 

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

השחקניות שחסרו לנבחרת הן: קארין סנדל, אופל סופר, אירנה קוזנצוב, השוערת עמית כהן ושוערת המשנה פורטונה רובין, שיצאו חיוביות לקורונה. שחקנית ההתקפה שרון בק עזבה במפתיע את מחנה הנבחרת וחזרה לגרמניה. 

מהלך המשחק

הרכב הנבחרת: קרן מרום, מיכל בין, שי פרל, שחר נקב, שני דוד, רעות מיכאלי (נועה סלימהוג'יץ 87), ויטל כץ, מריאן עווד (קארין רחמים 78), קורל חזן, רחל שטיינשניידר (מיטל שרעבי 87), לי פלקון.

נבחרת ישראל הייתה מסוכנת יותר והגיעה למצבים רבים ליד השער הגאורגי. בדקה ה-10 שחקנית ההתקפה, קורל חזן, כבשה את השער הראשון במשחק מבישול של רעות מיכאלי. בדקה ה-61 ישראל עתלה ל-0:2, רחל שטיינשניידר כבשה לאחר בישול של ויטל כץ.

בדקה ה-70 גיאורגיה צימקה את התוצאה ל-1:2, לאחר בעיטה חופשית מדויקת של טיאונה בקרדזה בת ה-24. בדקה ה-79 גיאורגיה נשארה ב-10 שחקניות, לאחר שנינו פאסיקאשווילי בצעה עברה על המחליפה קארין רחמים והורחקה בצהוב שני.