קארין סנדל, קפטנית נבחרת ישראל ויו"ר ארגון שחקני ושחקניות הכדורגל, דיברה הבוקר (שני) בישיבת ועדת החינוך התרבות והספורט, שעסקה באפלייתן של הכדורגלניות בישראל. "צריך לשנות את התפיסה העמוקה שכדורגל הוא עסק והוא משחק לגברים בלבד. בכל העולם כדורגל נשים פורח, אבל לא אצלנו" אמרה.

סנדל נכחה בישיבה באמצעות "זום", מהבידוד במלון בשפיים, לאחר שנמצאה חיובית לקורונה יחד עם עוד 4 שחקניות נבחרת ישראל, עם חזרתן מהמשחק מול דנמרק. לטענת השחקניות, הדבר קרה בשל אפליה בתנאים אותם קיבלו השחקניות בטיסה מדנמרק לישראל.

לדברי סנדל: "אנחנו 20 שנה עומדות במקום, כשאנחנו רואות שכל העולם פורח. יש עשרות אלפי אוהדים במגרשים במשחקים של נשים ויש תקציבים מטורפים שמגיעים היום לקבוצות בחו"ל. כשאנחנו לא מתקדמות אנחנו בעצם הולכות אחורה, וזה מעמיק את הפערים בספורט ובחברה הישראלית".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בדיון שיזמה ח"כ מרב מיכאלי (העבודה), קראה הוועדה להשוואת תקציבים ולהקצאת משאבים שוויונית בין כדורגל גברים לכדורגל נשים. "את לא יכולה להיות מה שאת לא יכולה לראות. כל זמן שלילדות לא יהיה את המודל הזה, נשים ימשיכו להשתרך לאחור, ואנחנו צריכות לגרום לזה להפסיק לקרות".

דיון על אפליית כדורגל הנשים בוועדת החינוך, התרבות והספורט (צילום: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת)

בתום דיון ארוך בהשתתפות חברי הכנסת עודד פורר (ישראל ביתנו), אורלי פורמן (יש עתיד-תל"ם), סונדוס סאלח ועופר כסיף (הרשימה המשותפת); וכן נציגים של ההתאחדות לכדורגל, ומשרד התרבות והספורט, קראה מ"מ יו"ר הוועדה ח"כ מיכאלי למשרד התרבות והספורט להשוות משאבים ותקציבים בין ספורט גברים לספורט נשים, להעמיד בראש ועדת הנשים בהתאחדות לכדורגל אישה ולאפשר רוב נשי בהרכב הוועדה, וכן להחזיר למגרשים את כל קבוצות הנשים והנערות.