המשטרה עיכבה היום (ראשון) לחקירה את גלעד אהרונסון, מנהל התפעול של מאפיית "לחמנו-מאפייה מרחבית" ובנו של בעליה, זאת לאחר שעובדי המאפייה חסמו הבוקר במשאיות את כביש הגישה הראשי לקריית שמונה.

עובדי המאפייה חוסמים את הגישה לעיר, הבוקר:

בסרטון שצילם אהרונסון מהניידת הוא נשמע אומר: "זו מדינת משטרה. אני הולך למעצר כי אנשים מאבדים את הפרנסה בקריית שמונה. תבינו לאן הכאב של העובדים הגיע. חסמו את הכניסה לעיר כי לא משתלטים על מה שקורה, כל מה שיש פה זה הכאב של העובדים".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

אביחי שטרן, ראש עיריית קריית שמונה, רואה את מאבק העובדים כהמשך למה שהוא מגדיר כהפקרות מתמשכת מצד ממשלת ישראל. "זו לא רק המאפייה, אנחנו מתמודדים עם לא מעט מאבקים", אומר שטרן ל'דבר'. "יש פה אנשים אמיתיים שנפגעים בסוף מהמשחקים של מי שיושב למעלה".

"אנחנו מרגישים שמצד אחד אנחנו עובדים נורא קשה כדי לכתוב סיפור חדש, ויש החלטות ממשלה, ופודטק, ופארק תעשיות ומכון מזון. מצד שני", הוא מוסיף, "גורמים מסוימים בממשלה כל הזמן עסוקים בלתקוע לנו מקלות בגלגלים".

הוא מסביר שלאחרונה נחתו מספר 'מכות' על קריית שמונה. "הגיע הזמן שתושבי הגליל יגידו – 'עד כאן'. הגיעו מים עד נפש. 120 עובדים שנשארים ללא תעסוקה, מכללת הגליל שהוחלט להקים אותה בחיפה שיותר קרובה לתל אביב מאשר לגליל, בית חולים שהוחלט שיוקם בקריות בזמן שפה סוגרים חדר מיון ואנשים נפגעים. אנחנו עסוקים בלכבות שריפות", מוסיף שטרן. "אנחנו עובדים נורא קשה פה, מנסים להוציא את העגלה מהבוץ וכל פעם באה עוד מכה חדשה".

120 עובדי המאפייה נאבקים זה היום השביעי למניעת סגירתה עקב ההפסד במכרז משרד הביטחון לסיפוק מוצרי לחם לבסיסי צה"ל.