"לא אהסס להחזיר חלק מהמגבלות, וככל שנקדים להחזיר אותן, זמן המגבלות יהיה יותר קצר", כך אמר הערב (ראשון), ראש הממשלה בנימין נתניהו, בהודעה מצולמת שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו.

"חיסונים בדרך, אבל עד שהם יגיעו, וגם אחרי שהם יגיעו, אנחנו חייבים להוריד את התחלואה שנמצאת בתחילתו של גל שלישי", אמר ראש הממשלה, "כבר הורדנו את רמת התחלואה, עשינו את זה כי לא היססנו לקבל את ההחלטות הנכונות הזמן. צריכים לעבוד יחד, גם להביא את החיסונים, וגם להטיל את המגבלות כדי להוריד את התחלואה".

זמן קצר לפני שידור ההודעה הסתיימה ללא הכרעה ישיבת קבינט הקורונה. הקבינט צפוי להתכנס שוב מחר, להמשך הדיון בפתיחת הקניונים ובהטלת מגבלות נוספות לאור העלייה בתחלואה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

אחוז בדיקות הקורונה החיוביות מסך הבדיקות שפוענחו היום עד השעה 17:50 הוא 4.1%, מתוך 21,388 בדיקות. נתון זה הוא הגבוהה מזה כחודשיים, אם כי יש לצין כי הוא אינו מייצג את כלל הבדיקות שנערכו היום ועשוי להשתנות עם פרסום הנתונים המלאים המתפרסמים בכל יום בנוגע ליום האתמול.

מספר החולים החדשים שאובחנו בכל אחד מימי השבוע הקודם גבוה מ-1,000, ומקדם ההדבקה (R) קרוב ל-1.2 – מצב המעיד על תחלואה מתפשטת. בתכנית משרד הבריאות ליציאה מהסגר השני, שאושרה בקבינט, נקבע שמעבר בין שלבים בהקלת מותנה בין היתר במקדם הדבקה נמוך מ-0.8. עם זאת, פתיחת חנויות הרחוב ומרכזי ביג נערכה בניגוד למתווה הזה.

גם שיעור הבדיקות החיוביות בכל יום נע בין 1.9% ל-2.5%. מנכ"ל משרד הבריאות חזי לוי אמר שהעלייה בתחלואה מתחילה להיות מורגשת גם במגזר ה'כללי' (יהודים שאינם חרדים), ולא רק במגזר הערבי והחרדי כפי שהיה בשבועות האחרונים.