כ-150 עובדי "לחמנו", המאפייה המרחבית בקריית שמונה, יפגינו מחר (שני) מול משכן הכנסת בירושלים במחאה על הכוונה לסגור את המאפייה ולפטרם.

המאפייה הוותיקה מייצרת כבר 70 שנה לחם ומוצרי מאפה למוסדות. במשך 42 שנים סיפקה המאפייה לחם לבסיסי צה"ל, מה שהיווה יותר ממחצית נפח פעילותה.

"תנאי המכרז לא היו הוגנים", אמר יו"ר מרחב גליל עליון בהסתדרות יונה פרטוק, "במצב הנוכחי, המאפייה, שהיא מעסיק גדול, מרכזי וחשוב באזור תיאלץ לסגור את שעריה ולפטר את העובדים. עבור חלק גדול מהעובדים, שנמצאים ממילא במצב כלכלי לא פשוט, מדובר במכה אנושה להם ולמשפחותיהם".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הפגנת עובדי מאפיית לחמנו (צילום: דוברות ההסתדרות)

יו"ר ועד העובדים של לחמנו איציק דהן אמר: "זה מפעל חיים של אנשים, ואנחנו רוצים שישמעו את הזעקה שלנו, במיוחד במקום כמו קריית שמונה שבו אין הרבה מקומות עבודה. הבקשה שלנו היא שתהיה בדיקה מחודשת של המכרז ושתינתן תמיכה ממשלתית אשר תאפשר להרים את המפעל הזה על הרגליים".​

המשבר החל בעקבות החלטת משרד הביטחון לפצל השנה את המכרז לאספקת הלחם והמאפים לצה"ל לשלושה חלקים ולאפשר ללחמנו לגשת רק לחלק אחד של המכרז. הבעלים יוחנן אהרונסון הודיע כי לנוכח המצב לא תוכל המאפייה להמשיך לפעול והוסיף כי הוא מתכנן לסגור את המקום ולפטר את כל 150 העובדים.

מזה כמה שבועות נוקטים העובדים בפעולות מחאה שונות במטרה למנוע את אובדן מקום פרנסתם, ומחר כאמור הם עולים להפגין בירושלים.