מבצע 'לתת כתף', לחיסון נגד הקורונה ייצא לדרך ביום ראשון הקרוב. ראש הממשלה בנימין נתניהו, שנמצא כעת בבידוד, הודיע הערב (רביעי), כי ביקש להיות המחוסן הראשון "כדי לשמש דוגמה ולשכנע אתכם שאפשר להתחסן וצריך להתחסן". ראש הממשלה יקבל יחבל את החיסון כבר מוצאי השבת הקרובה.

"עד סוף ינואר יהיו לנו כאן מיליונים רבים של חיסונים" הוסיף נתניהו, "עמלתי קשה מאוד כדי להביא אותם ואני מבקש מכם – תשתמשו בהם".

גם נשיא המדינה, ראובן ריבלין, יהיה בין המתחסנים הראשונים. ריבלין צפוי להגיע ביום ראשון הקרוב למרכז הרפואי הדסה עין כרם כדי לקבל את החיסון. מלשכת הנשיא נמסר: "הנשיא יגיע אל בית החולים כדי לפתוח את מבצע החיסונים של הצוותים הרפואיים ולהצדיע להם על עבודתם האצילית לאורך תקופת ההתמודדות עם הקורונה בכל רחבי הארץ".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בבתי החולים ברחבי הארץ החלו להיערך לביצוע השלב הראשון של מבצע החיסונים. המרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע הודיע היום כי הוא נערך לחיסון של כ-1,000 עובדי בית החולים נגד הנגיף. 1,000 העובדים הראשונים של בית החולים צפויים להתחסן כבר בתחילת שבוע הבא.

את מבצע החיסונים מובילה לאה כהן, מנהלת הסיעוד בסורוקה, שיחד עם צוות רב מקצועי בנו "פקודת מבצע". הצוות כולל זיהומולוגים, צוות סיעודי, רוקחים, צוותי אדמינסטרציה ולוגיסטיקה שיחד תכננו בקפידה את הליך קבלת החיסונים, איחסונם, מיקום מתן החיסונים, ניהול רישום של העובדים שיתחסנו.

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "הבשורה לה חיכינו כמעט שנה הגיעה והחיסונים נגד נגיף הקורונה כבר כאן. זהו צעד משמעותי ביותר לעבר מיגור המגיפה. מדובר בחיסון יעיל ובטוח שתופעות הלוואי שלו דומות לחיסונים אחרים. העובדים בסורוקה שעמדו ועדיין עומדים בחזית הלחימה בנגיף, יוכלו להיות כעת מוגנים יותר באמצעות החיסון. ככל ששיעור גבוה יותר של אנשים יתחסנו, כך נוכל לשוב לשגרת חיינו מהר יותר. מדובר ברגע משמעותי והיסטורי. אני קורא לכולם להתחסן".