אנשים ששבו מחו"ל והוכנסו לבידוד במלון קורונה "קראון פלאזה" בירושלים, פתחו הבוקר (שלישי) במחאה כנגד נציגי משרד הבריאות וצוות המלון. בסרטון שצולם, אישה שחזרה מחו"ל והוכנסה לבידוד מפנה טענות לנציגי משרד הבריאות וצוות המלון: "אנחנו רוצים להשתחרר הביתה כבר היום, יש לי בת יחידה בבית שנמצאת לבד".

אישה נוספת טענה: "אנחנו מדברים עם משרד הבריאות, שלחנו מאה טפסים מהרגע שהגענו. איפה הטפסים שאנחנו שולחים כל יום? מגיעות לנו זכויות. אנחנו בני אדם. למה אתם זורקים אותנו לחדרים ולא שומעים אותנו?". אישה אחרת סיפרה שנפצעה ברגל ולא קבלה טיפול.

מיצב מחאה המורכב מאוכל שלא נאכל, במלון "קראון פלאזה" בירושלים (צילום: פאדה נר אלדן)

ארי אגר (26), שהגיע למלונית לאחר שנחת ביום שבת מלוס אנג'לס, מספר ל-'דבר': "כשהגעתי למלון ידעתי שזה לא יהיה סיטואציה טובה, אבל זה ברמה אחרת ממה שציפיתי. בפעם הראשונה בחיים אני מרגיש כאילו שאני בכלא – אוכל שכמעט בלתי אכיל, רמקולים מצלצלים כל שעה עם אותה הודעה שאסור לצאת מהחדרים או שנקבל דוחות".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"אנשים פה מבקשים שישחררו אותם עכשיו כשהממשלה חזרה בה מהמדיניות הקודמת (של הבידוד במלונית). הם אומרים שאנשים שמגיעים היום לשדה מורשים ללכת ישירות הביתה בעוד מי שבמלונית עדיין תקוע בעיר שרובם לא גרים בה אפילו".

הפגנה במלונית בידוד במלון "קראון פלאזה" בירושלים (צילום: לובנה מקלדה)

"השירות למבודדים הוא נורא, עם שעות מוגדרות לארוחות שהן כל כך גרועות שרוב הנוכחים מזמינים אוכל מבחוץ ועל פי הדיווחים מגיעים גם למעל 100 ש"ח ליום כשהם שם כי הממשלה מכריחה אותם". מוסיף אגר.

כזכור, שרי קבינט הקורונה אישרו בשבוע שעבר את חובת בידוד במלוניות לכלל הנכנסים לישראל החל מיום רביעי שעבר בעקבות זיהוי 'המוטציה הבריטית' של הנגיף הקורונה.

שר הביטחון, בני גנץ, הביע אתמול התנגדות למתווה הבידוד במלוניות לחוזרים מחו"ל, שאושר בשבוע שעבר בקבינט הקורונה. "מי שמסכים להיבדק בנתב"ג יכול לעשות בידוד ביתי, זה מה שהצענו כבר לפני שבועות בקבינט הקורונה", כתב גנץ בדף הטוויטר שלו.