"בצער עמוק ובשיברון לב, רעייתי שרה ואני שולחים את תנחומינו לד"ר מירי אדלסון ולכל בני המשפחה על פטירתו של שלדון אדלסון ז"ל", כך אמר היום (שלישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו אחרי פרסום הידיעה על מותו של איש העסקים היהודי-אמריקאי.

"רבים-רבים בעם היהודי, במדינת ישראל ובעולם כולו, שותפים לאבל כבד זה" הוסיף נתניהו, "פעולותיו הכבירות של שלדון לחיזוק מעמדה של ישראל בארה"ב ולחיזוק הקשר בין ישראל והתפוצות ייזכרו לדורות. נזכור לעד את שלדון ואת תרומתו האדירה למען מדינת ישראל והעם היהודי. יהי זכרו ברוך״.

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין: "שלדון אדלסון ז״ל היה ציוני בכל מאודו, יהודי חם עם אהבה גדולה למדינת ישראל. פעילותו בישראל ובכל העולם למען המדינה הייתה ידועה ברבים. פטירתו היא אבדה לכל אוהבי ישראל. בתקופתי כיושב ראש ועדת ההיגוי של תגלית, שלדון היה אחד התורמים הגדולים של התכנית. ראיתי מקרוב את מעשיו, מסירותו, האכפתיות שלו ונדיבותו. ראיתי מקרוב עד כמה חשובה לו הציונות, בדיוק כמו המורשת של אביו, כפי שנהג לציין. יהי זכרו ברוך".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, אמר כי: "תמיד אמרתי לשלדון אדלסון שכשזה מגיע לעם היהודי אני משווה אותו למונטיפיורי המודרני, פורץ החומות ובונה ירושלים. שלדון היה מעמודי התווך של החינוך היהודי בעולם. דורות רבים של צעירים בארץ ובתפוצות הושפעו ועוד יושפעו מפועלו העצום במיזמים כמו 'תגלית', 'מכון השליחות על שם אדלסון', 'עמיתי ישראל' ורבים נוספים, וכן מאינספור מפעלות"

"רעייתי מיכל ואני שולחים את תנחומינו הכנים והעמוקים לרעייתו הד"ר מרים אדלסון, ששותפה לעשייתו הציבורית וכן לילדיו ונכדיו, עובדיו וחבריו ומוקירי זכרו. יהי זכרו ברוך".