נשים הרות יוכלו להתחסן לקורונה החל מהיום (רביעי) – כך החליטה ועדת התעדוף לחיסונים במשרד הבריאות. כל אישה בהריון תוכל לקבוע תור לקבלת חיסון באופן מיידי. ההחלטה מגיעה לאחר מספר מקרים של נשים בהריון חולות קורונה שהובהלו לבתי החולים ברחבי הארץ בימים האחרונים כשהן סובלות מסימפטומים קשים של המחלה. רופאים חושדים כי מדובר באחת המוטציות של הנגיף, הפוגעת גם בנשים צעירות בהריון יותר מהזן המקורי של הנגיף.

לאור עלייה במספר נשים הרות עם תחלואת קורונה קשה, פנה מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, למועצה הלאומית למחלות נשים ולפריון ולוועדת התיעדוף בראשות ד"ר בעז לב, במטרה לבחון את האפשרות לאשר לנשים בהריון להתחסן. לאחר הדיון בקרב המומחים, ועדת התיעדוף גיבשה הצעתה לנשים הרות שמעוניינות להתחסן. הוועדה הדגישה את הצורך בשמירת מרחק ומסיכה במיוחד בקרב נשים הרות וממליצה לנשים בהריון הנמצאות בחשיפה גבוהה לציבור או שיש להן מחלות רקע – להתחסן במהלך ההריון כדי למנוע תחלואה עם סבירות יותר גבוהה לסיבוכי הקורונה.

אצל נשים בהריון שנדבקות וחולות מנגיף הקורונה, יש שכיחות גבוהה יותר למופע קשה של המחלה, מאשר באוכלוסיית גיל דומה. מכאן הצורך לזהירות יתר בשמירת מרחק ובעטיית מסיכה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מוקדם יותר השבוע הובהלה לביה"ח בילינסון חולת קורונה בת 35 בשבוע ה-31 להריונה כשהיא במצב קשה. היא עברה ניתוח קיסרי ומאושפזת במצב קריטי. תינוקה מונשם אך במצב יציב.