אליצור נווה דוד רמלה ניצחה אחה"צ (חמישי) את המשחק השני בשלב הבתים של היורוקאפ והעפילה לשמינית הגמר מהמקום הראשון בבית. רמלה גברה על אורמנספור מטורקיה 63:97, יומיים אחרי הניצחון על מיקוליץ מהונגריה. את הקבוצה הובילו דיוואנה בונר עם 23 נקודות, לייני בטניצ'ה עם כמעט טריפל דאבל 22 נק' ,11 רב' ו-9 אס' וטיפאני מיטשל עם 21 נק'.

הקבוצה של המאמנת שירה העליון, הציגה הגנת ברזל, משחק ריצה ויציאה מהירה למתפרצות. אורמנספור התחילה בצורה טובה יותר את המשחק ואילו רמלה התקשתה להיכנס לקצב. בעזרת ההגנה הטובה, רמלה הפכה את התוצאה וסיימה את הרבע הראשון ביתרון 19:24. שחקניות רמלה הפעילו לחץ על כל המגרש ויציאו למתפרצות מהירות, שהעלו אותן ל-28:53 בסיום המחצית.

אלכס כהן עם הכדור. אליצור רמלה מנצחת את אורמאנספור ביורוקאפ (צילום: איגוד הכדורסל)

ברבע השלישי הקצב נרגע ומהצד השני הכדורים החלו להיכנס לאורמנספור, שהורידה את ההפרש, אך לא מספיקה כדי להתקרב לרמלה. הרבע האחרון התחיל בריצה נוספת של רמלה שהובילה להבטחת הניצחון במשחק ב-34 הפרש. רמלה מסיימת את המשחק עם 55% מהשדה. בעזרת ההגנה מצויינת, הצליחה לשמור את אורמנספור על 37% מהשדה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לזכות רמלה קלעו: דיוואנה בונר עם 23, לייני בטניצ'ה 22 נקודות ,11 ריבאונדים ו-9 אסיסטים וטיפאני מיטשל עם 21 נק', נעמה שפיר 12 נק' ו-7 אס', אלכס כהן 9, בוזיצה מויוביץ’ 5, מאי נשר 3, אלכסנדרה גיטצ'נקו 2.

דיוואנה בונר בדרך לסל. אליצור רמלה מנצחת את אורמאנספור ביורוקאפ (צילום: איגוד הכדורסל)

בעקבות הבדלי החוקים בין הליגה הישראלית לליגה האירופאית, רמלה הייתה צריכה לשנות את פניה לקראת הטורניר. במסגרת האירופאית מותר לשתף רק שתי שחקניות זרות, שתי בוסמניות ומתאזרחת אחת.

סגל השחקניות נאלץ לעבור מתיחת פנים רצינית עם צירופן של דיוואנה בונר (בעלת אזרחות צפון מקדונית) ובוזיצה מויוביץ’ גארדית מנבחרת מונטנגרו. לצד זה שחקנית הזרה אליסון היטאוור והמתאזרחות דרו אדלמן ואליסה בארון לא ילקחו חלק במסגרת האירופאית.