נבחרת הנשים של ישראל בכדורמים סיימה במקום השביעי בטורניר הקדם אולימפי שנערך השבוע באיטליה. ישראל ניצחה היום (ראשון) במשחק על מוקמות 7-8 את נבחרת סלובקיה בתוצאה 10:13. נבחרות הונגריה והולנד העפילו מהטורניר לאולימפיאדת טוקיו.​

הבקיעו לישראל: מרים בוגצ'נקו ויהב פרקש 3 כ"א, נופר הוכברג והילה פוטוריאן 2 כ"א, נוי כרם, דר מנקרמן וטל עדן 1 כ"א. שוערת הנבחרת, ענבר גבע, נבחרה לשחקנית המצטיינת של המשחק.

ישראל הפסידה את שני משחקיה הראשונים בשלב הבתים, לנבחרת הונגריה החזקה 27:2 ולנבחרת יוון 20:1. במשחק האחרון בשלב הבתים סיימה ישראל בתיקו 7:7 עם נבחרת קזחסטן.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ברבע הגמר ישראל הפסידה למארחת איטליה בתוצאה 15:6. במשחקי הדירוג ישראל הפסידה לצרפת בתוצאה 11:4. מרים בוגצ'נקו סיימה את הטורניר ככובשת הבכירה של הנבחרת עם 10 שערים.

מרים בוגצ'נקו, שחקנית נבחרת ישראל בכדורמים (צילום: באדיבות המצולמת)

הנבחרת הישראלית הופיעה לראשונה עם שלוש שחקניות צעירות שמשחקות בליגות בכירות באירופה. נופר הוכברג ומרים בוגצ'נקו המשחקות בניראס היוונית וכרם נוי המשחקת בסנטש הונגרית.

הנבחרת שהוקמה מחדש רק לפני עשר שנים, ממשיכה את ההתקדמות העקבית שלה, אחרי שסיימה במקום התשיעי באליפות אירופה והעפילה לראשונה בתולדותיה לטורניר הקדם אולימפי.