שרי האנרגיה של ישראל ומצרים סיכמו על צינור גז חדש. הצינור אמור לחבר בין מאגר לוויתן ישירות למתקני הנזלת הגז במצרים וידלג על ההולכה היבשתית הישראלית דרך צנרת נתג"ז. שר האנרגיה המצרי המבקר בישראל, טארק אל מולה: "מתקיים בינינו שיתוף פעולה הדוק בכל הקשור לתחום האנרגיה, ובייחוד לנושא הגז הטבעי".

במהלך המפגש עם שר האנרגיה השיראלי יובל שטייניץ (הליכוד) הכריזו השרים כי "סיכמו על הקמת צינור גז ימי משדה הגז לווייתן אל מתקני ההנזלה במצרים, על מנת לאפשר את הגדלת ייצוא הגז לאירופה באמצעות מתקני ההנזלה במצרים, וזאת לאור הביקוש הגובר באירופה לגז טבעי". 

היתרון בבניית צינור כזה הוא הפסקת התלות של יצוא הגז במערכת ההולכה הישראלית, כך שניתן יהיה לייצא יותר גז ובמקביל לספק את צרכי המשק. עם זאת, על מנת שהשימוש בצינור יהיה כלכלי על מחירי הגז העולמיים לטפס משמעותית, לעומת מחירי השפל השוררים בשנים האחרונות. זאת לאחר הצטברות עודפים, בעיקר של גז מונזל, ברחבי העולם.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ייתכן שהכוונה מאחורי הקמת הצינור היא האצה בניצול הגז בטרם ערכו ירד, לאור היתרונות הכלכליים המתגברים של שימוש באנרגיות מתחדשות על חשבונו. 

שר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ: "הפגישה הזו היא המשך ישיר ליחסים הנפלאים בינינו ולשיתוף הפעולה המוצלח בנושאי גז טבעי בפרט ואנרגיה באופן כללי. שנינו ייסדנו את פורום הגז של מזרח הים התיכון – פורום שמאחד מדינות ערביות ואירופאיות יחד עם מדינת ישראל, ואני מודה מאוד לשר אל-מולה על הובלת הפורום. זהו ביקור היסטורי".   

שר האנרגיה של מצרים טארק אל-מולה:  "זהו הביקור הראשון שלי בישראל, מתקיים בינינו שיתוף פעולה הדוק בכל הקשור לתחום האנרגיה, ובייחוד לנושא הגז הטבעי. אנחנו עורכים פגישות בין הצוותים שלנו, על מנת להגדיל ולשפר את שיתוף הפעולה בין המדינות בכל הקשור לתחום האנרגיה, ומצפים לביקור פורה". ​