דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שבת י"ט בתשרי תשפ"ב 25.09.21
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
חינוך ורווחה

עובדי משרד הרווחה ישבתו בעקבות העלייה במקרי העוני והאלימות במשפחה

שביתת האזהרה ביום ראשון הקרוב תימשך מספר שעות, רוב שירותי המשרד לא יפעלו | יו"ר ועד עובדי משרד הרווחה: "לא דורשים שכר. אנו מבקשים איוש התקנים והחזר עבור העבודה אותה אנו מבצעים"

מזל גולן, יו"ר ועד עובדי משרד הרווחה והשירותים החברתיים (אלבום פרטי)
דבר
צרו קשר עם המערכת:

עובדי משרד הרווחה ישביתו ביום ראשון את משרד הרווחה במסגרת שביתת אזהרה בת כמה שעות.

השביתה תהיה מלאה ובמסגרתה לא יינתנו בין השאר: שירותי מבחן לנוער ולמבוגרים, לא יתקיימו חקירות מכל הסוגים, לא תהיה קבלת קהל ביחידות הסיוע לבתי המשפט ולא יתקיימו ועדות משרדיות.

לטענת העובדים משרד האוצר מתעלם מה״קורונה החברתית״ – העליה הגדולה בשנת הקורונה במקרי אלימות והתעללות במשפחה, ואינו מקצה לעובדים כלים להתמודד איתה.

בעקבות "הקורונה החברתית", טוענים העובדים, ישנה עליה גדולה במשפחות עניות ובנוסף באלימות במשפחה, בהתעללות בילדים, בחסרי ישע ומוגבלים ובמקרי קצה שדורשים מענה מיידי. העובדים אינם יכולים לתת מענה ושירות מבלי שיוקצו להם משאבים הדרושים לכך.

מזל גולן, יו״ר ועד עובדי משרד הרווחה: "אנחנו במחסור חמור של עובדים בתקינה שנאלצים לטפל מבוקר עד ליל בכמות בלתי הגיונית של מקרים חדשים והכל בשל האטימות של משרד האוצר. לפתוח מסעדות ומקומות בילוי זה דבר חשוב, אבל לא פחות חשוב לטפל במקרי רווחה קשים של אנשים שנשארים שקופים והזעקה שלהם לא נשמעת".

"העובדים אינם מסוגלים לעמוד בעומסים ובשטף הגדול של המקרים המורכבים והקשים.אנו לא דורשים שכר. אנו מבקשים איוש התקנים והחזר עבור העבודה אותה אנו מבצעים כדי שנוכל לטפל בצורה ראויה בקורונה החברתית שנוצרה ולתת מענה לאוכלוסיה המוחלשת במדינת ישראל".

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על חינוך ורווחה:
חשד לרצח: צעיר נורה למוות ברחוב אלנבי בחיפה
משרד החינוך ישלול שכר ממורים לא מחוסנים שיסרבו להיבדק, ארגוני המורים מתנגדים
הלכה לעולמה ח"כ לשעבר מרשה פרידמן, ממובילות התנועה הפמיניסטית בישראל
תגובות