דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי כ"ה בשבט תשפ"ב 27.01.22
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
ספורט

שחקני נבחרת נורווגיה מחו על מותם של עובדים במונדיאל בקטאר: "להפעיל לחץ על פיפ"א"

השחקנים עלו למשחק מול גיברלטר אתמול (ד') עם חולצות ועליהן הכיתוב "זכויות אדם, על המגרש ומחוצה לו", במחאה על כך שיותר מ-6,500 עובדים מתו בבניית האצטדיונים שיארחו את גביע העולם

עובד בניין באצטדיון בדוחא, קטאר לקראת מונדיאל ב-2022. דצמבר 2019 (Photo by Matthew Ashton - AMA/Getty Images)
יאיר צוקר
יאיר צוקר
עורך ספורט
צרו קשר עם המערכת:

שחקני נבחרת הכדורגל של נורווגיה עלו אמש (רביעי) להתמודדות מול גיברלטר עם חולצות ועליהן הכיתוב "זכויות אדם, על המגרש ומחוצה לו", במחאה על מותם של יותר מ-6,500 עובדים בבניית האצטדיונים שיארחו את גביע העולם בקטאר. במשחק ניצחו הנורווגים 0:3.

בעקבות התחקיר ב"גרדיאן" על מותם של העובדים, החלו בשבועות האחרונים אוהדים בנורווגיה להעלות שאלות לגבי קיום גביע העולם במדינת המפרץ. כמה קבוצות במדינה הסקנדיבית אף הביעו עמדה נחרצת לפיה יש להחרים את הטורניר.

המאמן הנורווגי שטאלה סולבאקן אמר לקראת המשחק: "המטרה היא להפעיל לחץ על פיפ"א להיות יותר ישירה ויותר נחושה כלפי הרשויות בקטאר, להציב כלפיהן דרישות יותר קשיחות". מרטין אודגור, קפטן הנבחרת, הוסיף: "הרבה שחקנים היו מעוניינים במחאה. אכפת להם והם רצו לעשות משהו כדי לנסות ולתרום למאבק".

זו לא הפעם הראשונה שבכדורגל בנורווגיה פועלים למען הצדק. לאחר מאבק של שחקניות הכדורגל במדינה, התאחדות הכדורגל הנורווגית הפכה ב-2017 לראשונה בעולם שמשווה את המענקים שמחולקים לשחקניות הנבחרת על השתתפותן במדי הנבחרת הלאומית לתנאים הקיימים אצל נבחרת הגברים.

תגובות

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!