דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שבת כ"ב באב תשפ"א 31.07.21
29°תל אביב
  • 25°ירושלים
  • 29°תל אביב
  • 27°חיפה
  • 28°אשדוד
  • 29°באר שבע
  • 34°אילת
  • 30°טבריה
  • 26°צפת
  • 28°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
עבודה

התאחדות התעשיינים נגד הארכת החל"ת: "בזבוז כספי ילדינו למימון מובטלים שלא רוצים לעבוד"

נשיא ההתאחדות, רון תומר, טען שההחלטה להאריך את מודל החל"ת נובעת מכלכלת בחירות: "במיליארד שקל בחודש אפשר להגדיל את קצבאות הזקנה, להוסיף כיתות לימוד בבתי הספר ולהגדיל את סל הבריאות"

ד"ר רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים. "ניהול כלכלי מזעזע" (צילום: דוברות התאחדות התעשיינים)
ניצן צבי כהן
ניצן צבי כהן
כתב לענייני עבודה
צרו קשר עם המערכת:

נשיא התאחדות התעשיינים ויו״ר נשיאות המעסיקים והעסקים, רון תומר, תקף הבוקר (חמישי) את החלטת משרד האוצר להמשיך במתווה החל״ת: "באוצר מבזבזים את הכסף של ילדינו כדי לממן מובטלים שאינם רוצים לעבוד. רק מדיניות קשוחה מול החל"תניקים תייצר מחדש ביקושים למקומות עבודה ותחסוך מיליארדים למשק".

תומר טען שהסיבה המרכזית להמשך מדיניות החל"ת היא ההנחה במערכת הפוליטית שישראל מתקרבת לבחירות נוספות, וכלכלת הבחירות הנלווית לכך. "המשך החל"ת מעיד על ניהול כלכלי מזעזע, והדרך היחידה להסביר אותה היא שזו כלכלת בחירות. הרי כשיש 130 אלף משרות פנויות במשק, אין שום היגיון בלהמשיך את מודל החל"ת.

"החל"ת עולה למדינה יותר ממיליארד שקל בחודש, ואם מתעקשים להוציא את הסכום העצום הזה בגלל כלכלת בחירות, בטוח שאפשר לעשות עם הכסף הזה דברים טובים יותר, כמו להגדיל את קצבאות הזקנה, להוסיף כיתות לימוד בבתי הספר, להגדיל את סל הבריאות ועוד".

"בכל מקרה צריך לשים סוף לתשלום החל"ת, שכן כל עוד מעסיקים בכל הארץ משוועים לעובדים ואותם עובדים נמצאים מבחירה בחל״ת, אין למשק יכולת אמיתית לחזור לשגרה". תומר קרא לעצור את המשך תשלומי החל"ת "קודם לצעירים בלי ילדים, ואחר כך באופן הדרגתי לשאר העובדים״.

תכנית משרד האוצר לתקופה שלאחר פקיעת חוק החל"ת הנוכחי בסוף יוני טרם פורסמה לציבור באופן מסודר, אולם על פי הדלפות שפורסמו באתר Ynet, בכוונת האוצר להאריך את החל"ת באופן דיפרנציאלי בהתאם לגיל ולמצב המשפחתי. בכל קבוצת גיל, מי שיש לו עד 2 תלויים (בן או בת זוג וילדים) נמצא במדרגה הנמוכה יותר, וזכאי לפחות ימי אבטלה, כשהזכאות המינימלית לימי אבטלה תהיה לצעירים עד גיל 25 עם עד שני תלויים, שיקבלו עוד 25 ימי חל"ת החל מתחילת חודש יולי.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על עבודה:
סגן שר הביטחון נגד הממשלה: ״הפגנת החקלאים מוצדקת, צריך לשנות את התקציב״
הסעיף בחוק ההסדרים שבא להפחית את מספר הרכבים של עובדי המגזר הציבורי
עובדי אלפא הפגינו מול המנכ"ל: "נתחיל בעיצומים ביום ראשון"
תגובות