דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום רביעי ט' באייר תשפ"א 21.04.21
21°תל אביב
  • 23°ירושלים
  • 21°תל אביב
  • 20°חיפה
  • 21°אשדוד
  • 27°באר שבע
  • 33°אילת
  • 27°טבריה
  • 22°צפת
  • 24°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
תאונות עבודה

תאונות עבודה / דמיון מטריד

גבר בן 65 נהרג לאחר שנפגע ממשאית שנסעה לאחור. בתחילת יוני נהרג בתאונה כמעט זהה סמיון פלדמן, באתר שנוהל על ידי אותה החברה. בעוד שמהמשטרה נמסר כי מדובר בתאונת עבודה, בחברה טוענים: "האירוע מסווג כתאונת דרכים"

אתר התאונה הבוקר (צילום: הקואליציה למאבק בתאונות בניין).
טל כספין
טל כספין
רכז המערכת
צרו קשר עם המערכת:

גבר בן 65 נהרג הבוקר (חמישי) בתאונת עבודה באתר בנייה בהוד השרון, ככל הנראה כתוצאה מפגיעת משאית שנסעה לאחור. הגבר, עובד חברת "שפיר הנדסה אזרחית" האחראית על האתר, נהרג בעת שעבד כמודד באתר הבנייה.

למרות שבדיווח ראשוני סווגה התאונה כתאונת דרכים, ממרחב שרון במשטרה נמסר ל'דבר ראשון' כי האירוע מסווג כתאונת עבודה.

פראמדיק מד"א בועז מלכה שהגיע למקום סיפר כי "כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 65
מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם פציעות רב מערכתיות קשות, ניסינו להעניק
לו טיפול רפואי אבל לצערנו בתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו במקום לאחר שככל
הנראה נפגע ממשאית שנסעה לאחור."

בתחילת חודש יוני האחרון אירעה תאונה דומה בכביש 6, בה נהרג סמיון פלדמן כתוצאה מפגיעת ממשאית שנסעה לאחור. בשתי התאונות עבדו הנפגעים כמודדים, וגם גילם של שני ההרוגים דומה. אך דבר נוסף משותף לשתי התאונות: בשתיהן החברה הקבלנית האחראית על אתר הבנייה היא חברת "שפיר הנדסה אזרחית". יש לציין שבתאונה בכביש 6 היה סמיון עובד ישיר של חברת אלקטרה תשתיות חופי השרון שבפעלה באתר, בעוד בתאונה היום ההרוג הוא עובד ישיר של חברת שפיר.

המנהרה בה התרחשה התאונה, במסגרת עבודות להרחבת כביש 6. צילום באדיבות הקואליציה למאבק בתאונות הבניין

המנהרה בה התרחשה התאונה, במסגרת עבודות להרחבת כביש 6. צילום באדיבות הקואליציה למאבק בתאונות הבניין

בהתאם לחוק שאושר לאחרונה, הודיע מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית במשרד הכלכלה והתעשייה על סגירת האתר ל-48 שעות, במהלכן יבדקו ליקויים בטיחותיים שיתכן והביאו לתאונה. במקביל, גם הנהלת החברה "שפיר הנדסה אזרחית" הודיעה כי האתר ייסגר לפעולה עד יום ראשון.

ח"כ האלוף (במיל') איל בן ראובן (המחנה הציוני), אמר בתגובה לתאונה הבוקר כי "הדרך עוד ארוכה, תאונה נוספת, הרוג נוסף, משפחה שכולה נוספת. האתר נסגר על בסיס החוק שנכנס לתוקפו לפני כשבועיים. אנחנו נמשיך לפעול בצעדים משמעותיים שיפסיקו את תופעת התאונות המחרידה הזו."

ראובן בן שמעון ממונה בטיחות ומייסד הפורום למניעת תאונות עבודה אמר בתגובה כי "רק לפני חודשיים נהרג סמיון פלדמן ז"ל בן 65 גם באתר של הקבלן שפיר הנדסה בנסיבות דומות. לצערי ובנסיבות העניין ניכר שאין הפקת לקחים ובקצב הזה נמשיך לקבור את הפועלים על מזבח בניית הארץ". לדבריו, ניכר כי רשויות האכיפה הרימו ידיים נוכח העלייה החדה בכמות ההרוגים והפצועים.

בחברת שפיר הנדסה אזרחית הביעו את צערם על מותו של העובד ואמרו כי "מדובר בתאונת דרכים. הנהג נלקח לחקירה. העבודות במקום הופסקו עד יום ראשון."

בהתייחס לדמיון בין תאונה זו לתאונה בכביש 6 מסרו מהחברה כי התאונה הקודמת קרתה באתר שהזיכיון עליו שייך להם אך פועלות בו חברות רבות, ביניהן חברת אלקטרה שניהלה בפועל את העבודה. לפי החברה, גם תאונה זו סווגה כתאונת דרכים.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
תגובות