דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי י"ז בתשרי תשפ"ב 23.09.21
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
עבודה

עובדי אלפא הפגינו מול המנכ"ל: "נתחיל בעיצומים ביום ראשון"

עובדי פלאפון, YES ובזק בינלאומי דורשים מו"מ על הכוונה לאחד את החברות | יו"ר הוועד יחיאל שמן: "אתם אומרים 'העמקת סינרגיה' ומתכוונים לפגיעה בעובדים, לריסוק חברות ולפגיעה בציבור"

(צילום: ניצן צבי כהן)
ניצן צבי כהן
ניצן צבי כהן
כתב לענייני עבודה
צרו קשר עם המערכת:

עובדי חברת אלפא (פלאפון, בזק בינלאומי ו-yes) ערכו הבוקר קבלת שבת מחאתית מול ביתו של מנכ"ל החברות רן גוראון ברעננה. ועד העובדים הבהיר בהפגנה כי בכוונתו לפתוח בעיצומים בחברות פלאפון ובזק בינלאומי כבר החל מיום ראשון הקרוב. "שום בורג בחברות לא יזוז בלי אישור של ועד העובדים" הבהיר יו"ר וועד עובדי אלפא יחיאל שמן.

"לפני שנתיים וחצי באתם אלינו עם תכנית מהפכנית, מפורטת לעשות מותג אחד, לבנות כוח בתחום המכירות, ליצור ערך לחברות ואנחנו הסכמנו ללכת איתך למהלכים הללו לטובת החברות" הוסיף שמן. "אבל את התוכנית האמתית כנראה שהחבאתם במגירות כי היום כשאתם אומרים 'העמקת סינרגיה' אתם מתכוונים לפגיעה בעובדים, לריסוק חברות, לפגיעה בציבור ולהפיכת בזק למפלצת. המזל של הציבור במדינת ישראל הוא שהעובדים בחברות הללו לא יאפשר זאת. לא יאפשר את הגדלת החשבוניות ואת הנסיגה מרפורמת כחלון לטובת טייקונים חדשים".

"אנחנו דורשים שהם יתחילו לשבת אתנו ברצינות, יציגו לנו את התוכניות ויבהירו מה הכוונות שלהם. אנחנו דורשים יחידת מיקוח אחת עם הסכם קיבוצי אחד שדואג לכלל עובדי קבוצת אלפא" אמרה סגנית יו"ר הוועד לימור ליברמן לביא. לדבריה, העיצומים יימשכו ויחריפו ככל שידרש.

"בשנתיים האחרונות 1,500 עובדים הלכו הביתה, ועל זה קיבלת בונוס של 8 מיליון שקלים" קרא בהפגנה יו"ר איגוד עובדי האינטרנט וההיי-טק יקי חלוצי, וקרא לגוראון להתבייש בעצמו על פעולותיו להחלשת החברות, בשם אינטרסים זרים של בעלי ההון.

במהלך השבועיים האחרונים מפגינים עובדי החברות מול בתיהם של בכירי חברות אלפא ושל דוד פורר מבעלי השליטה בקבוצה במחאה על התוכנית האגרסיבית המתוכננת בחברות, שראשיתה בכוונה לפרק את בזק בינלאומי ולאחדה אל תוך יס, ולטענת העובדים המשכה בתהליכים נוספים להחלשת החברות במטרה למזג חלקים מפעילותם בהדרגה אל תוך חברת האם בזק. מהלכים אלו נעשים תוך פגיעה בזכויות העובדים בכלל – ובהתאגדויות שהוקמו על ידי העובדים בעמל רב ולאחר מאבקים.

ביום שישי שעבר נקבע בבית הדין האזורי לעבודה בבת ים כי עובדי פלאפון ובזק בינלאומי יוכלו לשבות בדרישה לניהול מו"מ קיבוצי משותף לשלושת החברות לחתימת הסכם קיבוצי.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על עבודה:
אל-על דורשת מהמדינה פיצוי של 100 מיליון שקלים
להיות מדריך בספארי: "בקורונה הקופים ממש התגעגעו לקהל"
בסיוע הסתדרות הגמלאים: האוצר יחזיר לגמלאי כיבוי אש דמי הבראה שנוכו שלא כחוק
תגובות