דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שבת י"ט בתשרי תשפ"ב 25.09.21
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
התרסקות

מטוס ישראלי התרסק ליד יוון: בכיר במשרד התקשורת לשעבר ואשתו נהרגו

חיים ואסתי גרון, כבני 70 מתל אביב, הם ההרוגים בהתרסקות המטוס הקל, שהמריא מחיפה לכיוון סאמוס, אי יווני סמוך לחופי טורקיה | מסיבה שטרם התבררה, המטוס התרסק זמן קצר לפני הנחיתה

זירת התרסקות המטוס הקל (צילום: דוברות המשטרה)
דבר
צרו קשר עם המערכת:

חיים ואסתי גרון, תושבי תל אביב כבני 70, הם ההרוגים בהתרסקות המטוס הקל שהמריא אמש (שני) מחיפה למקדוניה ושבריו אותרו ליד האי היווני סאמוס. חיים גרון היה בעבר סמנכ"ל במשרד התקשורת, והוא אחד מעדי התביעה במשפטו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו. השניים הותירו אחריהם שלושה בנים וכמה נכדים.

כלי התקשורת ביוון, שדיווחו על התרסקות המטוס הקל מדגם ססנה 182, ציינו כי סיבת ההתרסקות עדיין אינה ידועה. ככל הנראה מדובר בקשיים טכניים לקראת הנחיתה. 

למטוס שהתרסק יש יכולת לשאת עד ארבעה נוסעים ולהגיע ישירות לאיי יוון. הדגם משמש בעיקר לטיסות הכשרה, טיסות פנאי ומשימות קלות כמו דיווחי תנועה ותצפיות אזרחיות.

גרון, עו"ד במקצועו, היה ממובילי מאבק גמלאי משרד התקשורת להיות מטופלים על ידי המשרד, לאחר שהועברו לטיפול דואר ישראל – וייצג את התובעים בתיק לצד עו"ד יגאל לוי – אף הוא בכיר לשעבר במשרד.

"חיים היה גורם מאוד דומיננטי במשרד התקשורת, שאף פעם לא חשש להביע דעתו" מסר לדבר חברו ושותפו של גרון במשרד התקשורת ולמאבק גמלאי המשרד, עו"ד יגאל לוי. "חדרו של חיים תמיד היה מוקד עלייה לרגל של עובדים, גם בנושאים מקצועיים וגם בנושאים אישיים. גם כאשר פרש לגמלאות, נותר פעיל בענייני גמלאי המשרד ושמירה על זכויותיהם. לא רבים יודעים, אך לחיים היה גם צד מאוד רך והוא צייר ושר במקהלה. אנו מתקשים לעכל את לכתו כך באופן פתאומי וליבנו עם משפחתו".

אסתי גירון הייתה מוותיקות ארגון תהל"ה למען הורים ללהט"בים, והנחתה לאורך שנים רבות קבוצות תמיכה להורים בתל אביב. מארגון תהל"ה נמסר "היא הייתה אהובה על כל מכרייה, אשת מעשה עם לב רחב, יצירתיות ויכולת נתינה. אסתי תחסר לנו מאוד ומחשבותינו וליבנו עם המשפחה האבלה".

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
תגובות