דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שני ט"ו בשבט תשפ"ב 17.01.22
13°תל אביב
  • ירושלים
  • 13°תל אביב
  • 10°חיפה
  • 13°אשדוד
  • 12°באר שבע
  • 15°אילת
  • 13°טבריה
  • צפת
  • 13°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
ייבוא

ייבוא בשר טרי / עובדי 'אדום אדום' יצאו להפגין: "גם בית שאן במדינת ישראל"

העובדים מחו כנגד כוונת שר האוצר להגדיל את מכסת ייבוא הבשר הטרי לישראל, שתביא לטענתם לסגירת המפעל. נציג העובדים: "גם הצרכנים יפגעו מההחלטה"

הפגנת עובדי מפעל אדום אדום בבית-שאן (צילום: יובל הנדלר).
עמר כהן
עמר כהן
כתב כלכלה
צרו קשר עם המערכת:

עשרות מעובדי מפעל הבשר 'אדום אדום' יצאו אתמול (חמישי) להפגנה בצומת צמח, במחאה על כוונת שר האוצר משה כחלון להגדיל את מכסת ייבוא הבשר הטרי לישראל. לטענת עובדי המפעל, תביא הגדלת המכסה לסגירתו של המפעל. הפגנה זו היא שלב ראשון במחאה המתוכננת כנגד המהלך. יו"ר ועד העובדים, יוסי ביטון, אמר בהתייחסו למהלך: "אם ההחלטה תעבור, יצטרכו לשלם ליותר מ-200 עובדים דמי אבטלה".

במפעל 'אדום אדום' באזור התעשייה שבעמק המעיינות, באזור בית שאן מועסקים כ-200 איש. המפגינים התפזרו משני צידיה של הצומת הסואנת, חסמו לפרקים את הכביש ונשאו כרזות עליהן נכתב בין היתר "אל תיקחו לנו את הפרנסה", שר אוצר אנטי חברתי", "רוצים להתפרנס בכבוד", "גם בית שאן במדינת ישראל". חלק מהכרזות התייחסו גם להחלטה המתוקשרת לפתוח מחדש את רכבת העמק החדשה שנחנכה החודש בבית שאן – "לא רוצים רכבת, רוצים להתפרנס", ו"ישראל כץ בונה לנו רכבת וכחלון סוגר לנו את המפעל".

הפגנת עובדי מפעל אדום אדום בבית-שאן (צילום: יובל הנדלר).

הפגנת עובדי מפעל אדום אדום בבית-שאן (צילום: יובל הנדלר).

הפגנת עובדי מפעל אדום אדום בבית-שאן (צילום: יובל הנדלר).

הפגנת עובדי מפעל אדום אדום בבית-שאן (צילום: יובל הנדלר).

"ערב ראש השנה מדינת ישראל מחליטה פשוט להפקיר לגורלן 200 משפחות, הגדלת המכסה במתווה שמציע שר האוצר משמעותה אחת – בתוך שנתיים לכל היותר, לא תהיה סיבה לקיומם של מפעלים כמו אדום אדום" אמר ביטון, "בשלב הראשון מי שייפגע אלו העובדים כאן בפריפריה, עובדים מסורים שחוששים לפרנסתם כאשר לרבים מאתנו לא תהיה שום אפשרות תעסוקה אחרת באזור, אבל בסופו של דבר – גם הצרכנים עלולים להיפגע מההחלטה הפזיזה. ועד העובדים יוצא היום למאבק וההפגנה כאן בצומת היא שלב ראשון שלאחריו לא נהסס להפגין גם מול בתיהם של כל המעורבים בקבלת ההחלטות האומללה שתוביל לבכייה לדורות".

כזכור, בכוונת משרד האוצר להגדיל את היקף הבשר המותר ליבוא ארצה בפטור ממכס, ובכך לשפר את כושר התחרות של הבשר המיובא אל מול יצרני הבשר בישראל. המהלך אמור להביא להורדת מחירי הבשר במרכולים, אך מבקריו טוענים שהוזלה בטווח הקצר תביא לעליית מחירים בטווח הארוך, עם סגירת מפעלים בארץ ויצירת תלות ביבוא בשר מחו"ל.

תגובות

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!