דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום רביעי כ"ד בשבט תשפ"ב 26.01.22
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
כלכלה

בג"צ קבע: ביטול סבסוד מעונות היום לאברכים ידחה לשנה הבאה

בית המשפט העליון הורה לדחות את התכנית של ליברמן, מאחר ולא ניתן למשפחות מספיק זמן להיערך לשינוי | ליברמן: "מצרים על החלטת בג"ץ"

שר האוצר אביגדור ליברמן (צילום: הדס פרוש/פלאש 90)
טל כספין
טל כספין
רכז המערכת
צרו קשר עם המערכת:

בית המשפט העליון קבע היום (רביעי) פה-אחד כי אי אפשר להפסיק את סיבסוד מעונות היום למשפחות האברכים כבר השנה, וכי על הממשלה לבטל את הוראת השעה ולדחות את המעבר לשנה הבאה.

זמן קצר אחרי כניסתו לתפקיד, הודיע שר האוצר אביגדור ליברמן כי יפסיק את הסיבסוד למעונות למשפחות בהן האב אברך ואינו עובד 24 שעות שבועיות לפחות. ההחלטה הייתה אמורה להכנס לתוקף בתחילת שנת הלימודים, אך נדחתה לאחר שהובהר שאין זה אפשרי בטווח זמן קצר כל כך. בעקבות העתירה לבג"צ נדחתה ההחלטה שוב, עד לחודש ינואר.

שופטי בג"צ קבעו כי יש לממשלה זכות לשנות את הסיבסודים בהתאם לסדרי העדיפויות הלאומי שלה, אבל ביקרו את הזמן הקצר שניתן למשפחות להיערך אליה.

"מסגרת הלימוד מהווה עבור משפחות רבות הבסיס, או "העוגן", סביבו מתכננת המשפחה את חייה לשנת הלימודים כולה… הפסקת הסבסוד במתווה שנקבע לא מאפשרת למשפחות האברכים זמן מספק להיערך לשינוי שייגרם לאורח חייהם ועלול לפגוע בפעוטות. לשיקולים אלה לא ניתן משקל מספק, ומשכך נקבע פה אחד כי הוראת המעבר במתכונתה הנוכחית אינה יכולה לעמוד" כתבו שופטי בג"צ.

ליברמן בתגובה: "אנחנו מצרים על החלטת בג"ץ בעניין שינוי הקריטריונים לקבלת סבסוד על מעונות יום שפוגעת באזרחי המדינה המשרתים בצה"ל, עובדים ומשלמים מסים. נמשיך לפעול בכל הכוח לשילוב כל אזרחי המדינה בשוק התעסוקה".

ח״כ משה ארבל: ״החלטת בג״צ פה אחד בנושא גזירת המעונות מעידה על השנאה של ממשלת הזדון ללומדי התורה שהעבירה אותם על דעתם ועל שומרי הסף שנרדמו בשמירה. הסכנה הגדולה לצערי רק נדחתה לשנה הבאה. תפילתנו שזכות עמל התורה של אברכי הכוללים שיזכו לסבסוד מעונות השנה הזו תעביר ממשלת זדון מן הארץ״.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
תגובות

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!